Bandera Cat 4x ABM Results
400 m RowingWave starts
Saturday 29 Oct '22, 15:10
Scroll
Download
Group by
#
Name
Result
Speed
Eliminatoria 1
1
Manuel Garcia-Jose Jove- Bours Mats-Timofey Sitnik70
ABM  ·  BARCELONA CR. 1
01:13.4 (1)
1:31.8 /500m
2
Gerard Suñé - Gerard Andreu - Jordi Mañé - Alejandro Alvarez86
ABM  ·  RCN.TARRAGONA 1
01:13.7 (2)
1:32.1 /500m
Eliminatoria 2
1
ANDREU BOIX, JOAN SERRA, VICTOR CASAS, IGOR TEIXIDOR89
ABM  ·  CN.BANYOLES 2
01:14.0 (1)
1:32.5 /500m
2
Pau Simó- Clement Güez – Genis Ferri – Alex Combalia87
ABM  ·  CR.TORTOSA 1
01:17.0 (2)
1:36.3 /500m
3
Adrià Veciana - Didac Garreta - Marc Zubero - Iker Martínez88
ABM  ·  RCN.TARRAGONA 2
01:20.9 (3)
1:41.1 /500m
Eliminatoria 3
1
Albert Barrera - Ferran Climent - Edgar Juan - Nil Sanchez93
ABM  ·  CN. AMPOSTA 2
01:14.6 (1)
1:33.3 /500m
2
Danilo Marques - Ferran Carrera - Sergi Olid - Andreu Vila91
ABM  ·  CLUB REM DELTA
01:15.5 (2)
1:34.4 /500m
3
Oscar Cid – Jose C. Arasa – Manuel Alvarez – Ferran Homedes92
ABM  ·  CR.TORTOSA 2
01:28.8 (3)
1:51.0 /500m
Eliminatoria 4
1
Eros Vilar - Sebastià Cano - Alex Alemany - Francesc Franch96
ABM  ·  CN. AMPOSTA 1
01:13.8 (1)
1:32.3 /500m
2
Hector Lopez-Joan Balaña-Pablo Lopez-Pepe Closa99
ABM  ·  BARCELONA CR. 2
01:18.2 (2)
1:37.8 /500m
3
Sergi Castells - Albert Zubero - Alex Gomez - Pau Mañé95
ABM  ·  RCN.TARRAGONA 3
01:28.6 (3)
1:50.8 /500m
Eliminatoria 5
1
BRUNO RAIMONDO, JORDI JOFRE, DENNIS CARRACEDO, MANEL BALASTEGUI67
ABM  ·  CN.BANYOLES 1
01:06.5 (1)
1:23.1 /500m
2
NISART ARBIB, ESTEVE MASSANES, JOEL LLUIS, ANIOL MARTI 1
ABM  ·  CN.BANYOLES 3
01:10.9 (2)
1:28.6 /500m
3
Raul A. Robres – Oriol Martinez – Valentino Suanno – Adela Romero2
ABM  ·  CR.TORTOSA 3
01:16.6 (3)
1:35.8 /500m
SEMIFINAL 1
1
BRUNO RAIMONDO, JORDI JOFRE, DENNIS CARRACEDO, MANEL BALASTEGUI2
ABM  ·  CN BANYOLES 1
23:50:41.2 (1)
1788:21.5 /500m
2
ANDREU BOIX, JOAN SERRA, VICTOR CASAS, IGOR TEIXIDOR3
ABM  ·  CN BANYOLES 2
23:50:43.5 (2)
1788:24.4 /500m
3
Manuel Garcia-Jose Jove- Bours Mats-Timofey Sitnik1
ABM  ·  Barcelona CR. 1
23:50:44.4 (3)
1788:25.5 /500m
SEMIFINAL 2
1
Eros Vilar - Sebastià Cano - Alex Alemany - Francesc Franch3
ABM  ·  CN AMPOSTA 1
01:12.3 (1)
1:30.4 /500m
2
Gerard Suñé - Gerard Andreu - Jordi Mañé - Alejandro Alvarez1
ABM  ·  TARRAGONA 1
01:13.0 (2)
1:31.3 /500m
3
NISART ARBIB, ESTEVE MASSANES, JOEL LLUIS, ANIOL MARTI 2
ABM  ·  CN BANYOLES 3
01:14.2 (3)
1:32.8 /500m
FINAL E
1
Oscar Cid – Jose C. Arasa – Manuel Alvarez – Ferran Homedes1
ABM  ·  CR.TORTOSA 2
01:24.5 (1)
1:45.6 /500m
2
Sergi Castells - Albert Zubero - Alex Gomez - Pau Mañé2
ABM  ·  TARRAGONA 3
01:26.2 (2)
1:47.8 /500m
FINAL D
1
Hector Lopez-Joan Balaña-Pablo Lopez-Pepe Closa1
ABM  ·  Barcelona CR. 2
01:17.2 (1)
1:36.5 /500m
2
Pau Simó- Clement Güez – Genis Ferri – Alex Combalia2
ABM  ·  CR.TORTOSA 1
01:17.8 (2)
1:37.3 /500m
3
Adrià Veciana - Didac Garreta - Marc Zubero - Iker Martínez3
ABM  ·  TARRAGONA 2
01:21.1 (3)
1:41.4 /500m
FINAL C
1
Albert Barrera - Ferran Climent - Edgar Juan - Nil Sanchez2
ABM  ·  CN AMPOSTA 2
01:15.5 (1)
1:34.4 /500m
2
Danilo Marques - Ferran Carrera - Sergi Olid - Andreu Vila1
ABM  ·  CLUB REM DELTA
01:15.6 (2)
1:34.5 /500m
3
Raul A. Robres – Oriol Martinez – Valentino Suanno – Adela Romero3
ABM  ·  CR.TORTOSA 3
01:19.1 (3)
1:38.9 /500m
FINAL B
1
ANDREU BOIX, JOAN SERRA, VICTOR CASAS, IGOR TEIXIDOR1
ABM  ·  CN BANYOLES 2
01:09.0 (1)
1:26.3 /500m
2
Manuel Garcia-Jose Jove- Bours Mats-Timofey Sitnik3
ABM  ·  Barcelona CR. 1
01:10.0 (2)
1:27.5 /500m
3
NISART ARBIB, ESTEVE MASSANES, JOEL LLUIS, ANIOL MARTI 2
ABM  ·  CN BANYOLES 3
01:11.4 (3)
1:29.3 /500m
FINAL A
1
BRUNO RAIMONDO, JORDI JOFRE, DENNIS CARRACEDO, MANEL BALASTEGUI1
ABM  ·  CN BANYOLES 1
01:10.4 (1)
1:28.0 /500m
2
Eros Vilar - Sebastià Cano - Alex Alemany - Francesc Franch2
ABM  ·  CN AMPOSTA 1
01:11.5 (2)
1:29.4 /500m
3
Gerard Suñé - Gerard Andreu - Jordi Mañé - Alejandro Alvarez3
ABM  ·  TARRAGONA 1
01:14.2 (3)
1:32.8 /500m

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Timing with RaceClocker.com