Let it Stow - Trail Half Marathon Results
13.1 mi Running - Time Trial
Sunday 20 December 2020, 10:00
Web site:www.rawtrails.co.uk
Scroll
Refresh
by Category
Flat
#
Name
Result
Pace
Female
1
Katie Austin62
Female  ·  Ipswich Jaffa’s
01:58:06.9 (1)
9:01.0 min/mile
2
Emma Langley38
Female  ·  Stroller warriors
02:04:49.4 (2)
9:31.7 min/mile
3
Nina Nickerson 98
Female  ·  Vegan Runners UK
02:08:33.4 (3)
9:48.8 min/mile
4
Julia Stell60
Female  ·  Ipswich Jaffa
02:14:13.7 (4)
10:14.8 min/mile
5
Ruth Kieran 119
Female  ·  Saint Edmund Pacers
02:15:57.9 (5)
10:22.7 min/mile
6
Lin Bolton74
Female  ·   Stowmarket Striders
02:16:09.3 (6)
10:23.6 min/mile
7
Lisa Briggs 77
Female  ·  Running Colchester
02:17:12.5 (7)
10:28.4 min/mile
8
Jayne Rudolph 94
Female  ·   
02:18:32.7 (8)
10:34.6 min/mile
9
Hannah Wattam45
Female  ·  Woodbridge Shufflers
02:22:37.3 (9)
10:53.2 min/mile
10
Caroline Burgess 116
Female  ·   
02:23:50.8 (10)
10:58.8 min/mile
11
Claire Welford30
Female  ·  SUNDAY RUNDAY FUNDAY
02:26:46.3 (11)
11:12.2 min/mile
12
Justine Ambrose 61
Female  ·  SUNDAY RUNDAY FUNDAY
02:26:46.6 (12)
11:12.3 min/mile
13
Allison Judd 3
Female  ·  SUNDAY RUNDAY FUNDAY
02:26:52.7 (13)
11:12.7 min/mile
14
Kirsty Brookfield67
Female  ·  Woodbridge Shufflers
02:29:34.3 (14)
11:25.1 min/mile
15
Sophie McLaren129
Female  ·  Wymondham AC
02:29:40.7 (15)
11:25.5 min/mile
16
Sarah Davison 121
Female  ·  Great Bentley running club
02:30:46.7 (16)
11:30.6 min/mile
17
Carolyn Packham 144
Female  ·  Red Lodge Runners
02:31:28.8 (17)
11:33.8 min/mile
18
Verity Smith 145
Female  ·  Ipswich Jaffa
02:31:33.6 (18)
11:34.2 min/mile
19
Orla Holland81
Female  ·   
02:33:59.5 (19)
11:45.3 min/mile
20
Claire Pickard 29
Female  ·   
02:34:46.2 (20)
11:48.9 min/mile
21
Clare Moodie 32
Female  ·  Framlingham Flyers
02:36:05.5 (21)
11:54.9 min/mile
22
Fiona Chapple 41
Female  ·  Suffolk Trail Runners
02:36:05.8 (22)
11:54.9 min/mile
23
Claire Blanchford 27
Female  ·   
02:38:19.2 (23)
12:05.1 min/mile
24
Lee-Anne Bower73
Female  ·   
02:38:52.3 (24)
12:07.7 min/mile
25
Hannah Taylor 44
Female  ·   
02:39:53.4 (25)
12:12.3 min/mile
26
Anna Kocinska 10
Female  ·  Suffolk trail runners
02:42:52.0 (26)
12:26.0 min/mile
27
Clare Gleave 31
Female  ·   
02:44:27.3 (27)
12:33.2 min/mile
28
Emily Cooper-Reade 37
Female  ·  Stowmarket Striders
02:46:54.0 (28)
12:44.4 min/mile
29
Liza Putwain 80
Female  ·  Stowmarket Striders
02:48:52.5 (29)
12:53.5 min/mile
30
Ayesha Brown 13
Female  ·   
02:49:51.2 (30)
12:58.0 min/mile
31
Lisa Sutherland 78
Female  ·  TRISudbury
02:51:38.5 (31)
13:06.1 min/mile
32
Michelle Baker91
Female  ·   
02:51:58.7 (32)
13:07.7 min/mile
33
Janine Baker51
Female  ·   
02:52:01.2 (33)
13:07.9 min/mile
34
Lindi Wallace76
Female  ·   
02:57:10.7 (34)
13:31.5 min/mile
35
Catherine Hubbard 18
Female  ·   
02:57:11.0 (35)
13:31.5 min/mile
36
Samantha Emms 120
Female  ·   
02:57:12.9 (36)
13:31.7 min/mile
37
Ruth Cowlin118
Female  ·  Sudbury Joggers
02:58:30.6 (37)
13:37.6 min/mile
38
Sarah Lane 123
Female  ·   
02:58:31.8 (38)
13:37.7 min/mile
39
Nathalie Hooper 92
Female  ·  Hadleigh Hares
02:58:38.2 (39)
13:38.2 min/mile
40
Jenifer Watts 99
Female  ·  Kesgrave Kruisers
03:00:01.9 (40)
13:44.6 min/mile
41
Zoe Cattermole150
Female  ·   
03:07:41.0 (41)
14:19.6 min/mile
42
Lori Harvey 82
Female  ·   
03:07:42.8 (42)
14:19.8 min/mile
43
Sarah Lake 122
Female  ·  Dereham Runners
03:08:39.4 (43)
14:24.1 min/mile
44
Adriana Houchell14
Female  ·  Ipswich Jaffa
03:09:32.5 (44)
14:28.1 min/mile
45
Katy Windeatt 63
Female  ·  Kesgrave Kruisers
03:09:43.6 (45)
14:29.0 min/mile
46
Julia pelham 59
Female  ·   
03:10:45.6 (46)
14:33.7 min/mile
47
Sharon Cannell 125
Female  ·  Beccles and Bungay harriers
03:10:48.4 (47)
14:33.9 min/mile
48
Linda Nobbs75
Female  ·   
03:17:34.9 (48)
15:05.0 min/mile
49
Emily Lowrie39
Female  ·   
03:19:12.6 (49)
15:12.4 min/mile
50
Mandy Chinery 86
Female  ·  Kesgrave Kruisers
03:27:14.4 (50)
15:49.2 min/mile
51
Angela Soames 9
Female  ·  Kesgrave Kruisers
03:27:17.3 (51)
15:49.4 min/mile
52
Anastasia Wright 4
Female  ·   
03:31:55.1 (52)
16:10.6 min/mile
Ali Huggins 2
Female  ·   
Not started 
-
Christina Latta 25
Female  ·   
Not started 
-
Claire Dembry28
Female  ·   
Not started 
-
Emma Wilks 40
Female  ·   
Not started 
-
Jemma chapman 53
Female  ·  Team Dunerunner
Not started 
-
Jen Rudd 54
Female  ·  Wymondham ac
Not started 
-
Laura Bourne 68
Female  ·  Saint Edmund Pacers
Not started 
-
Liz Cobbold 79
Female  ·   
Not started 
-
Lucy barnes 83
Female  ·   
Not started 
-
Lynn Roberts 85
Female  ·  Cambridge and Coleridge
Not started 
-
Rachael Lockwood111
Female  ·  Wymondham ac
Not started 
-
Rebecca Howling 112
Female  ·   
Not started 
-
Sian Kingston 126
Female  ·   
Not started 
-
Male
1
Tom Wake 142
Male  ·  Woodbridge Shufflers
01:29:48.6 (1)
6:51.3 min/mile
2
Chris James 23
Male  ·   
01:36:21.8 (2)
7:21.4 min/mile
3
David Wright 36
Male  ·  Great Bentley Running Club
01:39:20.4 (3)
7:35.0 min/mile
4
Jonathan Boyles 57
Male  ·  Running Colchester
01:40:23.1 (4)
7:39.8 min/mile
5
Charles Keitch 19
Male  ·  Great Bentley Running Club
01:41:45.1 (5)
7:46.0 min/mile
6
Dan Summersgill34
Male  ·  Ipswich JAFFA
01:42:22.2 (6)
7:48.9 min/mile
7
Jason Brunt52
Male  ·  Norfolk Gazelles
01:43:09.9 (7)
7:52.5 min/mile
8
Jan Bukszynski50
Male  ·   
01:43:50.7 (8)
7:55.6 min/mile
9
Jonathan Hodges58
Male  ·   
01:45:03.1 (9)
8:01.2 min/mile
10
Lee Morgan70
Male  ·  FRR
01:46:01.9 (10)
8:05.6 min/mile
11
Aston Ramsey12
Male  ·  Field Fit
01:46:18.2 (11)
8:06.9 min/mile
12
Phil Rusted 69
Male  ·  Bungay Black Dogs
01:47:17.7 (12)
8:11.4 min/mile
13
Paul Davison 104
Male  ·  Great Bentley running club
01:48:35.7 (13)
8:17.4 min/mile
14
Chris Pont24
Male  ·  Jaffa RC
01:54:39.5 (14)
8:45.2 min/mile
15
William Smith149
Male  ·   
01:55:49.0 (15)
8:50.5 min/mile
16
Stuart Ward 133
Male  ·  Rushmere Community Runners
01:57:03.7 (16)
8:56.2 min/mile
17
Neil Gillingham 93
Male  ·  Ipswich Harriers
01:58:23.6 (17)
9:02.3 min/mile
18
Mark Churly55
Male  ·   
01:59:35.6 (18)
9:07.8 min/mile
19
Warren Birch 147
Male  ·   
02:01:22.2 (19)
9:15.9 min/mile
20
Ian Coxall 46
Male  ·   
02:01:31.3 (20)
9:16.6 min/mile
21
Simon Wright48
Male  ·   
02:03:40.4 (21)
9:26.4 min/mile
22
Chris Haystead 22
Male  ·  Norfolk Gazelles
02:05:28.5 (22)
9:34.7 min/mile
23
Pawel Buczek 107
Male  ·   
02:06:37.0 (23)
9:39.9 min/mile
24
Andrew Ford 6
Male  ·   
02:06:45.8 (24)
9:40.6 min/mile
25
Anthony Fullam 11
Male  ·  Lonely Goat RC
02:07:18.5 (25)
9:43.1 min/mile
26
Kevin J Raisborough66
Male  ·  Lonely Goat
02:07:25.1 (26)
9:43.6 min/mile
27
Russel Breyer117
Male  ·   
02:10:06.7 (27)
9:55.9 min/mile
28
Tony Beales 143
Male  ·  Wymondham AC
02:10:58.8 (28)
9:59.9 min/mile
29
Christopher Gay26
Male  ·  Gt Yarmouth and district ac
02:12:21.0 (29)
10:06.2 min/mile
30
Chris Woolener 20
Male  ·   
02:14:23.0 (30)
10:15.5 min/mile
31
Simon Reed 127
Male  ·   
02:14:41.4 (31)
10:16.9 min/mile
32
Richard Smith 113
Male  ·  Saint Edmund Pacers
02:15:56.7 (32)
10:22.6 min/mile
33
Peter Smith 110
Male  ·   
02:17:55.5 (33)
10:31.7 min/mile
34
Terry Hubbard 136
Male  ·  Great Yarmouth Road Runners
02:18:04.7 (34)
10:32.4 min/mile
35
Nigel Barnes 97
Male  ·  Vegan Runners UK
02:18:40.7 (35)
10:35.2 min/mile
36
Andrew Pottruff 7
Male  ·   
02:19:16.1 (36)
10:37.9 min/mile
37
Terry Spurgeon 134
Male  ·  Ipswich Jaffa RC
02:19:55.3 (37)
10:40.9 min/mile
38
Wieslaw Kijak 148
Male  ·   
02:20:08.0 (38)
10:41.8 min/mile
39
Lee Rudland 72
Male  ·   
02:21:58.4 (39)
10:50.3 min/mile
40
Ian Edwards 47
Male  ·  Norfolk Gazelles
02:23:12.3 (40)
10:55.9 min/mile
41
Nicolas Gambardella96
Male  ·   
02:23:17.3 (41)
10:56.3 min/mile
42
Tom Parsons 140
Male  ·  SUNDAY RUNDAY FUNDAY
02:26:50.2 (42)
11:12.5 min/mile
43
Gary Packham 95
Male  ·   
02:28:47.9 (43)
11:21.5 min/mile
44
Rob Dyer 42
Male  ·  Great Bentley Running Club
02:29:39.9 (44)
11:25.5 min/mile
45
George Savva43
Male  ·  Norfolk Gazelles
02:30:44.9 (45)
11:30.5 min/mile
46
Jon Moodie 56
Male  ·  Framlingham Flyers
02:34:20.0 (46)
11:46.9 min/mile
47
Paul Mutimer 106
Male  ·   
02:34:40.8 (47)
11:48.5 min/mile
48
Keith Anderson64
Male  ·  Trail Running Association
02:34:44.0 (48)
11:48.7 min/mile
49
Mark Gleen 89
Male  ·  Kesgrave Kruisers
02:37:14.2 (49)
12:00.2 min/mile
50
Andy walter 8
Male  ·  Norfolk Gazelles
02:37:20.8 (50)
12:00.7 min/mile
51
Marc Norman 87
Male  ·  Suffolk trail runners
02:42:53.1 (51)
12:26.0 min/mile
52
Paul Anderson101
Male  ·  Suffolk trail runners
02:45:45.1 (52)
12:39.2 min/mile
53
Chris Aylmer 21
Male  ·  Newmarket Joggers
02:45:46.4 (53)
12:39.3 min/mile
54
Paul Atkinson 102
Male  ·   
02:45:55.8 (54)
12:40.0 min/mile
55
Keith Borrett65
Male  ·   
02:46:56.4 (55)
12:44.6 min/mile
56
Sean Dunn 17
Male  ·   
02:58:12.2 (56)
13:36.2 min/mile
57
Tim Woods139
Male  ·  Norfolk Gazelles
02:58:13.3 (57)
13:36.3 min/mile
58
Stuart Shepherd 132
Male  ·  Saint Edmunds Pacers
02:58:49.2 (58)
13:39.0 min/mile
59
Craig Smith 33
Male  ·   
03:01:32.2 (59)
13:51.5 min/mile
60
Clive Whiting 124
Male  ·  Lonely Goat RC
03:13:05.5 (60)
14:44.4 min/mile
Andre Wright 5
Male  ·  Stowmarket Striders
Not started 
-
Carl Thompson 16
Male  ·   
Not started 
-
James Cornish 49
Male  ·  Woodbridge Shufflers
Not started 
-
Lee Oxbury 71
Male  ·  Norfolk Gazelles
Not started 
-
Paolo De Marco 100
Male  ·  Tri-Anglia
Not started 
-
Paul Jones 105
Male  ·  Lonely Goat
Not started 
-
Peter Biven 109
Male  ·   
Not started 
-
Rob Hall 114
Male  ·  Bungay Black Dog Running Club
Not started 
-
Robert Kingston 115
Male  ·   
Not started 
-
Simon Sinclair 128
Male  ·  Yes
Not started 
-
Steve Cove130
Male  ·   
Not started 
-
Steven Brown 131
Male  ·   
Not started 
-
Tom Pilling141
Male  ·   
Not started 
-

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Share results:
Timing withRaceClocker.com