Descens Ebre Tortosa - Amposta Results
9100 m RowingWave starts
Sunday 30 Oct '22, 09:00Web site
Scroll
Download
Group by
#
Name
Result
Speed
9:00
1
Enric G-Albert V-Joan T-Pau A-Biel R-Pol C-Biel P-Teo S-Tim: Hadar V2
8+CM  ·  CN.AMPOSTA
32:51.7 (1)
1:48.3 /500m
2
ROC B-JOSEP P-MARTI F-POL M-BIEL P-FERRAN P-JOAN S-MATVEY G-Tim-JANA F4
8+CM  ·  CN.BANYOLES
34:52.3 (2)
1:55.0 /500m
3
Albert A–Enric P–Axel G–Leo V–Jordi D–Pep N–Alex G–Martino S–Tim: Aleix G1
8+CM  ·  CLUB REM TORTOSA
36:01.3 (3)
1:58.8 /500m
9:05
1
Alexander Delgado - Alex Pagà - Pau Sanchez - Aleix Rangel1
4XSM  ·  CN.AMPOSTA
30:38.3 (1)
1:41.0 /500m
2
Manuel Garcia- Joan Balaña- Jose Jove- Timofey Sitnik2
4XSM  ·  BARCELONA CR
32:03.3 (2)
1:45.7 /500m
3
MIQUEL CAMOS, MARC BAÑERES, GUILLEM ESTAÑOL, ANIOL VALENTI2
4xCM  ·  CN.BANYOLES
36:58.3 (3)
2:01.9 /500m
4
Pepe Closa- Hector Muñoz- Daniel Arboleda- Pablo Lopez3
4XJM  ·  BARCELONA CR.
40:45.2 (4)
2:14.4 /500m
9:10
1
David Fumado - Eduard Colome - Kyryl Korets - Joan Araujo4
4xCM  ·  CLUB REM DELTA
35:55.1 (1)
1:58.4 /500m
2
Victor Blanc - Ferran Beltran - Uriel Iglesias - Pau Recio1
4xCM  ·  CN.AMPOSTA
37:11.8 (2)
2:02.6 /500m
3
David Fernández, Jordi Martínez, Pau Blanquet, Adria Meseguer3
4xCM  ·  CR.TORTOSA
42:05.0 (3)
2:18.7 /500m
9:15
1
Unknown3
2xSM  ·  RC.MARÍTIM 1
33:42.8 (1)
1:51.1 /500m
2
David Lorente - Martí Roig1
2xSM  ·  RCN.TARRAGONA 1
36:10.2 (2)
1:59.2 /500m
3
Sergi Castells - Albert Zubero2
2xSM  ·  RCN.TARRAGONA 2
40:42.6 (3)
2:14.2 /500m
9:20
1
Pau Mañé - Iker Martinez4
2xJM  ·  RCN.TARRAGONA
35:46.7 (1)
1:58.0 /500m
2
Danilo Marques - Ferran Carrera1
2xJM  ·  CLUB REM DELTA
36:12.2 (2)
1:59.4 /500m
3
Gerard Batalla - Alex Recio3
2xJM  ·  CN.AMPOSTA
36:19.9 (3)
1:59.8 /500m
4
Unknown5
4xSF  ·  RC-MARÍTIM
41:39.3 (4)
2:17.3 /500m
5
Genis Ferri – Pau Morató2
2xJM  ·  CLUB REM TORTOSA
42:09.9 (5)
2:19.0 /500m
9:25
1
Clement Güez – Alex Combalia2
2-JM  ·  CLUB REM TORTOSA 1
35:51.4 (1)
1:58.2 /500m
2
Jordi Alexandrescu - Julio Vega1
2-JM  ·  CN.SANT CARLES
37:15.8 (2)
2:02.8 /500m
3
Didac Garreta - Adrià Veciana6
2-JM  ·  RCN.TARRAGONA 1
38:07.7 (3)
2:05.7 /500m
4
JOAN SERRA, VICTOR CASAS3
2-JM  ·  CN.BANOLES 1
44:05.5 (4)
2:25.4 /500m
9:30
1
Edgar Juan - Nil Sanchez33
2-JM  ·  CN.AMPOSTA 2
36:03.3 (1)
1:58.9 /500m
2
Marc Zubero - Alejandro Alvarez28
2-JM  ·  RCN.TARRAGONA 2
36:42.9 (2)
2:01.0 /500m
3
Valentino Suanno – Oriol Martinez29
2-JM  ·  CLUB REM TORTOSA 2
38:38.9 (3)
2:07.4 /500m
4
NISART ARBIB, ESTEVE MASSANES36
2-JM  ·  CN.BANYOLES 3
42:34.8 (4)
2:20.4 /500m
9:40
1
JORDI JOFRE6
1xABM  ·  CN.BANYOLES 1
34:32.6 (1)
1:53.9 /500m
2
MANEL BALASTEGUI7
1xABM  ·  CN.BANYOLES 2
34:37.4 (2)
1:54.1 /500m
3
Joan Bel15
1xABM  ·  CN.AMPOSTA 1
35:18.0 (3)
1:56.4 /500m
4
Guillermo Gonzales14
1xABM  ·  BARCELONA CR. 1
35:43.8 (4)
1:57.8 /500m
5
Gerard Suñé9
1xABM  ·  FER
36:03.7 (5)
1:58.9 /500m
6
Gerard Andreu12
1xABM  ·  RCN.TARRAGONA 2
36:50.4 (6)
2:01.5 /500m
7
DENNIS CARRACEDO8
1xABM  ·  FER
37:30.1 (7)
2:03.6 /500m
8
JOEL LLUIS - ANIOL MARTI5
2-JM  ·  CN BANYOLES 2
37:42.9 (8)
2:04.3 /500m
9:45
1
BRUNO RAIMONDO16
1xABM  ·  CN.BANYOLES 4
36:04.2 (1)
1:58.9 /500m
2
ANDREU BOIX21
1xABM  ·  CN.BANYOLES 5
36:09.4 (2)
1:59.2 /500m
3
Ferran Climent34
1xABM  ·  CN.AMPOSTA 2
36:24.3 (3)
2:00.0 /500m
4
Francesc Franch39
1xABM  ·  CN.AMPOSTA 3
36:53.4 (4)
2:01.6 /500m
5
Sergi Olid28
1xABM  ·  CLUB REM DELTA 1
37:06.9 (5)
2:02.4 /500m
6
Ismael rifi36
1xABM  ·  CLUB REM TORTOSA 2
37:19.8 (6)
2:03.1 /500m
7
Pau Simó32
1xABM  ·  CLUB REM TORTOSA 1
37:20.8 (7)
2:03.1 /500m
8
IGOR TEIXIDOR27
1xABM  ·  CN.BANYOLES 6
38:05.2 (8)
2:05.6 /500m
9:50
1
Eros Vilar40
1xABM  ·  CN.AMPOSTA 4
36:20.7 (1)
1:59.8 /500m
2
Albert Barrera45
1xABM  ·  CN.AMPOSTA 5
36:54.2 (2)
2:01.7 /500m
3
Bours Mats48
1xABM  ·  BARCELONA CR. 2
37:51.4 (3)
2:04.8 /500m
4
Xavier Royo46
1xABM  ·  CN.AMPOSTA 6
38:24.8 (4)
2:06.6 /500m
5
Jaume Casanova47
1xABM  ·  CLUB REM DELTA 2
38:32.7 (5)
2:07.1 /500m
6
Jordi Mañé54
1xABM  ·  RCN.TARRAGONA 3
39:11.9 (6)
2:09.2 /500m
7
Unknown65
1xABM  ·  RC.MARÍTIM 2
39:52.8 (7)
2:11.5 /500m
8
David Grabulosa41
1xABM  ·  CN.BANYOLES 3
41:52.4 (8)
2:18.0 /500m
Unknown60
1xABM  ·  RC.MARÍTIM 1
DNS 
-
9:55
1
Oscar Cid – Jose C. Arasa – Manuel Alvarez – Ferran Homedes1
4XVM  ·  CLUB REM TORTOSA
37:13.2 (1)
2:02.7 /500m
(Mixto) Andreu Valdeolmillos-Ruth Fernandez- Silvia Vallejo- Jordi Abad2
4XVMIXT  ·  BARCELONA CR.
DNS 
-
10:00
1
Carlos Goldero4
1xVM  ·  CN.AMPOSTA
39:17.7 (1)
2:09.5 /500m
2
Diego Vilar - Jose Astudillo3
2-VM  ·  CN.AMPOSTA
41:53.4 (2)
2:18.1 /500m
3
Albert Mañé5
1xVM  ·  RCN.TARRAGONA
42:16.6 (3)
2:19.4 /500m
4
Alex Gomez1
1xJM  ·  RCN.TARRAGONA
45:23.0 (4)
2:29.6 /500m
5
Francisco J. Padrosa – Rocio Sanchez2
2xVMIXT  ·  CLUB REM TORTOSA
47:12.2 (5)
2:35.6 /500m
10:05
1
Anna Arboleda- Vinyet Arbues1
2xABF  ·  BARCELONA CR.
47:40.0 (1)
2:37.1 /500m
Unknown2
2XABF  ·  RCMB
DNS 
-
10:15
1
Guillem Choi- Guillem Sancho1
2XCM  ·  BARCELONA CR.
37:25.9 (1)
2:03.4 /500m
2
Jaume Aragonès - Lluis Galindo2
2XCM  ·  RCN.TARRAGONA
37:48.4 (2)
2:04.6 /500m
3
POL MORADELL, ARNAU SALADO3
2XCM  ·  CN.BANYOLES
49:29.2 (3)
2:43.1 /500m
10:20
1
Noa Guasch - Natiela Vatamaniuc79
2xJF  ·  CN.AMPOSTA 1
37:45.8 (1)
2:04.5 /500m
2
Laura Ferre - Barbara Llambrich87
2xJF  ·  CN.AMPOSTA 3
38:07.1 (2)
2:05.7 /500m
3
Irene Fornós - Carla Martí82
2xJF  ·  CN.AMPOSTA 2
38:30.2 (3)
2:06.9 /500m
4
Martina Moya - Carla García72
2xJF  ·  C. E. OLÍMPIC 1
38:47.2 (4)
2:07.9 /500m
5
Bet Sentís - Anna Gil91
2xJF  ·  RCN.TARRAGONA 1
39:07.1 (5)
2:09.0 /500m
6
Marta Monllau - Helena Saez97
2xJF  ·  CN.AMPOSTA 4
40:47.1 (6)
2:14.5 /500m
7
MARIA CUADROS, BERTA TARRADAS94
2xJF  ·  CN.BANYOLES 1
43:21.3 (7)
2:22.9 /500m
10:25
1
Aina Estebanell - Maria López13
2xJF  ·  RCN.TARRAGONA 2
40:30.4 (1)
2:13.5 /500m
2
Paula Fornós, Ainoa Ferre14
2xJF  ·  CLUB REM TORTOSA
42:33.1 (2)
2:20.3 /500m
3
Ariana Cerdà - Denisa Bonchis11
2xJF  ·  CN.AMPOSTA 5
42:37.0 (3)
2:20.5 /500m
4
Mariona Choi- Angela Oubiña12
2xJF  ·  BARCELONA CR.
48:09.7 (4)
2:38.8 /500m
5
CORAL COLL, EMMA CERES17
2xJF  ·  CN.BANYOLES 2
49:00.1 (5)
2:41.5 /500m
6
Clara Gómez- Júlia Roca7
2xJF  ·  C. E. OLÍMPIC 2
51:55.2 (6)
2:51.2 /500m
10:30
1
ADRIANA PUJOL, ABRIL FRANCH, IXCHEL TURA, JOANA CASELLAS3
4xCF  ·  CN.BANYOLES 1
38:54.5 (1)
2:08.3 /500m
2
Lola Markova - Noa Roca - Núria Porta - Sara Roig2
4xCF  ·  CN.AMPOSTA
39:10.7 (2)
2:09.2 /500m
3
CARINA TORRES, LOLA DANIEL, MARTA BOIX, RITA ESTARRIOLA5
4xCF  ·  CN.BANYOLES 3
39:51.5 (3)
2:11.4 /500m
4
Nuria Olid - Julia Albacar - Saray Casternardo - Jana Matuhen1
4xCF  ·  CLUB REM DELTA
42:18.2 (4)
2:19.5 /500m
5
RANIA FAIZ, JUDIT VILA, ELISENDA TORRENT, BERTA SALADO4
4xCF  ·  CN.BANYOLES 2
44:51.4 (5)
2:27.9 /500m
10:35
1
Antonia Abraham28
1xABF  ·  F. CHILENA DE REMO
37:53.1 (1)
2:04.9 /500m
2
Núria Puig18
1xABF  ·  CN.AMPOSTA 1
40:00.3 (2)
2:11.9 /500m
3
AINA ARTEMAN25
1xABF  ·  CN.BANYOLES 1
40:47.1 (3)
2:14.5 /500m
Emma Alimbau19
1xABF  ·  CN.AMPOSTA 2
DNF 
-
10:40
1
Laura Turon22
1xABF  ·  CN.AMPOSTA 3
40:30.9 (1)
2:13.6 /500m
2
Adela Romero26
1xABF  ·  CLUB REM TORTOSA 1
41:26.0 (2)
2:16.6 /500m
3
PAULA TARRADAS27
1xABF  ·  CN.BANYOLES 3
41:46.5 (3)
2:17.7 /500m
4
Aina Masip23
1xABF  ·  CLUB REM TORTOSA 3
46:50.2 (4)
2:34.4 /500m
5
Maria Lluis25
1xABF  ·  CLUB REM TORTOSA 2
47:43.3 (5)
2:37.3 /500m
10:45
1
Coia Vilallonga - Andrea Mazzanti4
2XVF  ·  RCN.TARRAGONA
40:52.9 (1)
2:14.8 /500m
2
Mireia Espelta – Judit Lamas5
2XVF  ·  CR. TORTOSA
42:59.6 (2)
2:21.7 /500m
3
LEI HOSTENCH, ELNA RAMIO2
2XCF  ·  CN.BANYOLES 1
50:14.5 (3)
2:45.6 /500m
4
NICOLE BOFILL, NATALIA ROS3
2XCF  ·  CN.BANYOLES 2
51:42.8 (4)
2:50.5 /500m
10:50
1
Angels Ventura1
1XJF  ·  CN.SANT CARLES 1
46:20.4 (1)
2:32.8 /500m
2
Ania Accensi2
1XJF  ·  CN.SANT CARLES 2
48:09.0 (2)
2:38.7 /500m
3
Clàudia Ricomà4
1XJF  ·  RCN.TARRAGONA
49:11.9 (3)
2:42.2 /500m
10:55
1
Oscar Aitchison Tirman2
1xCM  ·  BARCELONA CR.
45:19.1 (1)
2:29.4 /500m
2
Angel Labordeta1
1xCM  ·  CN. SANT CARLES
46:07.2 (2)
2:32.0 /500m

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Timing with RaceClocker.com