RSA/SASI 4.8km TT, Sat 1 August 2020 Results
4.8 km Rowing - time trial (1 split)
Saturday 1 August '20, 08:00
Scroll
Refresh
Intervals
Splits
Hide
By category
Flat
#
Name
› 2.8km Check Point 
› Finish 
Result
Speed
M4x
1
Santin/Oldfield/Beale/Barnett1
M4x  ·  ARC
09:44.0 (1)
06:57.2 (1)
16:41.2 (1)
1:44.3 /500m
M2-
1
Moore/Hamilton2
M2-  ·  AUBC
10:44.0 (2)
07:32.8 (1)
18:16.8 (1)
1:54.3 /500m
2
Smart/Felderhof3
M2-  ·  TRC/PAC/UHS
10:36.4 (1)
07:43.9 (2)
18:20.3 (2)
1:54.6 /500m
3
Mussared/Lister13
M2-  ·  Pemb Masters
12:07.4 (3)
08:48.3 (3)
20:55.7 (3)
2:10.8 /500m
M1x
1
Blackman4
M1x  ·  Scotch/ARC
10:40.4 (1)
07:50.4 (2)
18:30.8 (1)
1:55.7 /500m
2
Holland5
M1x  ·  Scotch/ARC
10:50.2 (2)
07:46.8 (1)
18:37.0 (2)
1:56.4 /500m
3
Clements8
M1x  ·  ARC
11:08.6 (3)
08:05.2 (3)
19:13.8 (3)
2:00.2 /500m
4
Francis6
M1x  ·  AUBC
11:10.2 (4)
08:15.5 (4)
19:25.7 (4)
2:01.4 /500m
5
Johnson11
M1x  ·  TRC
11:18.9 (5)
08:32.1 (5)
19:51.0 (5)
2:04.1 /500m
6
Deckers10
M1x  ·  TRC
11:47.5 (6)
08:32.7 (6)
20:20.2 (6)
2:07.1 /500m
7
Ellis15
M1x  ·  PARC
11:54.4 (7)
08:36.7 (7)
20:31.1 (7)
2:08.2 /500m
8
Bell12
M1x  ·  TRC
12:14.3 (8)
08:57.5 (9)
21:11.8 (8)
2:12.5 /500m
9
McDonald18
M1x  ·  PRC
12:40.5 (9)
08:40.6 (8)
21:21.1 (9)
2:13.4 /500m
10
Cowan16
M1x  ·  PRC
13:04.8 (10)
09:04.6 (10)
22:09.4 (10)
2:18.5 /500m
11
England17
M1x  ·  GRC
14:07.0 (11)
09:59.8 (11)
24:06.8 (11)
2:30.7 /500m
W2-
1
Tunny/Radford14
W2-  ·  AUBC
12:06.9 (1)
08:38.0 (1)
20:44.9 (1)
2:09.7 /500m
W1x
1
Tickner20
W1x  ·  AUBC
12:20.2 (1)
08:53.3 (1)
21:13.5 (1)
2:12.7 /500m
2
Jones23
W1x  ·  AUBC
12:33.9 (3)
09:11.1 (2)
21:45.0 (2)
2:15.9 /500m
3
Malcolm21
W1x  ·  PRC
12:32.3 (2)
09:13.3 (3)
21:45.6 (3)
2:16.0 /500m
4
Ellis25
W1x  ·  PARC
12:48.6 (5)
09:14.5 (4)
22:03.1 (4)
2:17.8 /500m
5
Romanuik27
W1x  ·  SPG/TRC
12:41.2 (4)
09:26.2 (5)
22:07.4 (5)
2:18.3 /500m
6
Carrodus22
W1x  ·  AUBC
12:53.6 (6)
09:31.2 (6)
22:24.8 (6)
2:20.1 /500m
7
Binns26
W1x  ·  LC
13:00.7 (7)
09:31.7 (7)
22:32.4 (7)
2:20.9 /500m
8
McCarthy24
W1x  ·  AUBC
13:04.7 (8)
09:49.4 (8)
22:54.1 (8)
2:23.1 /500m
9
Albury30
W1x  ·  TRC
14:22.4 (10)
10:32.2 (9)
24:54.6 (9)
2:35.7 /500m
10
Butcher31
W1x  ·  TRC
14:19.9 (9)
11:03.3 (10)
25:23.2 (10)
2:38.7 /500m
11
Hogg28
W1x  ·  LC/TRCD
14:49.0 (11)
14:15.7 (11)
29:04.7 (11)
3:01.7 /500m
W4x
1
PRC mix 4x38
W4x  ·  PRC
11:45.7 (1)
08:21.7 (1)
20:07.4 (1)
2:05.8 /500m
2
AUBC W4x32
W4x  ·  AUBC
11:59.9 (2)
09:37.0 (2)
21:36.9 (2)
2:15.1 /500m
W8+
1
PRC comp33
W8+  ·  PRC
11:11.0 (1)
08:03.7 (1)
19:14.7 (1)
2:00.3 /500m
W2x
1
Nery/Santin34
W2x  ·  ARC
11:16.6 (1)
08:10.4 (1)
19:27.0 (1)
2:01.6 /500m
Petrov/Watson35
W2x  ·  AUBC
DNS 
-
M8+
1
RRC M8+39
M8+  ·  RRC
12:24.8 (1)
08:58.5 (1)
21:23.3 (1)
2:13.7 /500m

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Share results:
Timing with RaceClocker.com