PaulVenemansPrijs 2021
3.3 km RowingTime trial
Sunday 14 Nov '21, 14:00
View
Name
Result
Speed
H
1st
Brecht van Kuijk21
H
·
Skoll 1
12:28.2
0.0
(1)
1:53.4 /500m
2nd
Vos Jiri de / Toorn Stefan van den1 (met 2)
H
·
Proteus 1
12:32.9
+4.7
(2)
1:54.1 /500m
3rd
Hereijgers Hidde14
H
·
Proteus 5
12:52.1
+23.9
(3)
1:57.0 /500m
4th
Hout Kevin / Breeuwer Marten3 (met 4)
H
·
Argo 1
12:54.0
+25.8
(4)
1:57.3 /500m
5th
Enthoven Maarten19
H
·
Proteus 2
12:54.0
+25.8
(4)
1:57.3 /500m
6th
Dikken Pieter13
H
·
Skadi
12:58.8
+30.6
(6)
1:58.0 /500m
7th
Sande Tom van der17
H
·
Proteus 3
13:12.5
+44.3
(7)
2:00.1 /500m
8th
Albers Kjell / Baardwijk Chiel van5 (met 6)
H
·
Proteus 4
13:23.7
+55.5
(8)
2:01.8 /500m
9th
Geffen Rik van / Koen Stoetman7 (met 8)
H
·
Dudok
13:25.7
+57.5
(9)
2:02.1 /500m
10th
Mos Kai15
H
·
Orca
13:40.7
+1:12.5
(10)
2:04.3 /500m
11th
Koen Luppes22
H
·
Gyas 1
13:46.3
+1:18.1
(11)
2:05.2 /500m
12th
Weijers Ruben20
H
·
Okeanos
13:54.1
+1:25.9
(12)
2:06.4 /500m
13th
Lamers Eef18
H
·
Phocas
14:05.0
+1:36.8
(13)
2:08.0 /500m
14th
Ottenbros Mads16
H
·
Alkmaarsche
14:43.9
+2:15.7
(14)
2:13.9 /500m
D
1st
Man Benita de59
D
·
Zwolsche
14:12.2
0.0
(1)
2:09.1 /500m
2nd
Meulen Janneke Van der23
D
·
Willem III
14:13.2
+1.0
(2)
2:09.3 /500m
3rd
Mourik Jonna van25
D
·
Orca
14:26.1
+13.9
(3)
2:11.2 /500m
4th
Meijerink Madelief / Kedde Mila27 (met 80)
D
·
Daventria
14:57.8
+45.6
(4)
2:16.0 /500m
5th
Burger Mila24
D
·
RIC
15:34.7
+1:22.5
(5)
2:21.6 /500m
V
1st
Matten Sander van der43
V
·
Dordrechtsche
13:00.0
0.0
(1)
1:58.2 /500m
2nd
Dijk Sander van30
V
·
DDS 1
13:21.8
+21.8
(2)
2:01.5 /500m
3rd
Huzen Erwin45
V
·
Phocas
13:32.5
+32.5
(3)
2:03.1 /500m
4th
Wink Max42
V
·
DDS 5
13:37.2
+37.2
(4)
2:03.8 /500m
5th
Gualtherie van Weezel Tjerk31
V
·
Willem III 2
13:43.0
+43.0
(5)
2:04.7 /500m
6th
Overkamp Nick44
V
·
Laak
13:48.1
+48.1
(6)
2:05.5 /500m
7th
Nieuwenhuis Bas32
V
·
ARC 1
14:00.1
+1:00.1
(7)
2:07.3 /500m
8th
Al Frank33
V
·
Alkmaarsche 2
14:03.0
+1:03.0
(8)
2:07.7 /500m
9th
Heuvel Ignace van den51
V
·
Beatrix
14:16.7
+1:16.7
(9)
2:09.8 /500m
10th
Campen Laurens van37
V
·
DDS 2
14:17.3
+1:17.3
(10)
2:09.9 /500m
11th
Hoekstra Anne Wiebe48
V
·
Hunze
14:18.0
+1:18.0
(11)
2:10.0 /500m
12th
Holzhauer Pim41
V
·
ARC 2
14:29.3
+1:29.3
(12)
2:11.7 /500m
13th
Hendriks Guido46
V
·
DDS 4
14:32.6
+1:32.6
(13)
2:12.2 /500m
14th
Drenth Jasper36
V
·
Hoop 2
14:45.0
+1:45.0
(14)
2:14.1 /500m
15th
Dekker Wouter38
V
·
Viking
14:45.4
+1:45.4
(15)
2:14.2 /500m
16th
Duzijn Robert35
V
·
Daventria
14:55.6
+1:55.6
(16)
2:15.7 /500m
17th
Bakker Wiebe39
V
·
Alkmaarsche 1
14:56.3
+1:56.3
(17)
2:15.8 /500m
18th
Nuis Misha50
V
·
DDS 3
15:07.6
+2:07.6
(18)
2:17.5 /500m
19th
Fulop Tancrede52
V
·
Hoop 1
15:13.8
+2:13.8
(19)
2:18.5 /500m
20th
Hoeksel Lars34
V
·
Euros
15:28.5
+2:28.5
(20)
2:20.7 /500m
21th
Arem Henk Wim van49
V
·
Willem III 1
16:16.0
+3:16.0
(21)
2:27.9 /500m
DV
1st
Voordouw Janneke60
DV
·
DDS
14:55.1
0.0
(1)
2:15.6 /500m
2nd
Jong Helma de55
DV
·
Vada
15:06.2
+11.1
(2)
2:17.3 /500m
3rd
Snippe Marjolein58
DV
·
Daventria
15:36.7
+41.6
(3)
2:21.9 /500m
4th
Russell-van der Zee Anneloes57
DV
·
Alkmaarsche
15:54.7
+59.6
(4)
2:24.7 /500m
5th
Triscos Saskia61
DV
·
Willem III
15:56.8
+1:01.7
(5)
2:25.0 /500m
J18
1st
Halkes Mees67
J18
·
DDS 2
13:32.7
0.0
(1)
2:03.1 /500m
2nd
Gool Tim van69
J18
·
DDS 1
13:44.0
+11.3
(2)
2:04.8 /500m
3rd
Laak Reijer ter71
J18
·
Hoop
13:50.9
+18.2
(3)
2:05.9 /500m
4th
Mul Diewert64
J18
·
Daventria 4
13:58.4
+25.7
(4)
2:07.0 /500m
5th
Eijskoot Tos65
J18
·
Alkmaarsche
14:06.1
+33.4
(5)
2:08.2 /500m
6th
Wal Joep van der68
J18
·
Daventria 6
14:18.7
+46.0
(6)
2:10.1 /500m
7th
Groenendijk Tibe74
J18
·
Daventria 3
14:31.7
+59.0
(7)
2:12.1 /500m
8th
Adriaanse Tom70
J18
·
Daventria 1
14:54.5
+1:21.8
(8)
2:15.5 /500m
9th
Kleinhof Hidde72
J18
·
Daventria 5
14:58.0
+1:25.3
(9)
2:16.1 /500m
10th
Bruijne Thada de66
J18
·
Daventria 2
15:00.9
+1:28.2
(10)
2:16.5 /500m
11th
Veldhuizen Tjerk van73
J18
·
Daventria 7
15:10.1
+1:37.4
(11)
2:17.9 /500m
M18
1st
Phaedra van der Molen76
M18
·
Amstel 1
14:11.0
0.0
(1)
2:08.9 /500m
2nd
Ooink Helene79
M18
·
DDS 1
15:00.4
+49.4
(2)
2:16.4 /500m
3rd
Geurts Anne77
M18
·
DDS 2
15:05.0
+54.0
(3)
2:17.1 /500m
DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Timing withRaceClocker.com  Link tostart list

or share the QR code

Close