Race Results Fita Azul - 2019 - Dia 2
1 km Rowing - Time Trial
Sunday 24 November 2019, 08:30
Web site:http://www.fitaazulmaster.com.br/
Auto Scroll
Auto Refresh
by Category
Flat
Rank
Bow nr
Name
Club
Result
Penalty
Speed
1X FEM MASTER C
1
1O4
Luciana Hagström Bex
CN Brasilia
00:04:54.7
12.22 km/h
2
1O2
Edna Almeida Pinto Costa
CR Piraquê
00:05:01.0
11.96 km/h
3
1O3
Verônica Moreira Amado
CN Brasilia
00:05:15.9
11.40 km/h
1O1
 
DNS
-
1O5
 
DNS
-
1O6
 
DNS
-
1X MAS JUNIOR B
1
2P4
Danilo Gilberto Volkmann Gonçalves
CR Curitiba
00:04:14.1
14.17 km/h
2
2P6
Diogo Alex Volkmann Gonçalves
CR Curitiba
00:04:18.9
13.90 km/h
3
2P2
Andrei Jess dos Santos Alves
CR Curitiba
00:04:22.5
13.71 km/h
4
2P1
Henrique Calabria Federsoni
Corinthians
00:04:24.2
13.63 km/h
5
2P5
Pedro Henrique Magalhães Scabim
Corinthians
00:04:30.5
13.31 km/h
6
2P3
João Pedro Rafael Nascimento Lima
Corinthians
00:04:34.9
13.10 km/h
1X MAS MASTER E
1
3Q3
Marcio Dualib
Cepeusp
00:04:38.9
12.91 km/h
2
3Q2
Ricardo Vaño Ivorra
CR Curitiba
00:04:41.1
12.81 km/h
3
3Q4
Fabio Amaral de França Pereira
Corinthians
00:04:45.4
12.61 km/h
4
3Q1
Luiz Carlos de Oliveira
Corinthians
00:05:08.2
11.68 km/h
3Q5
Antonio Carlos Pedroso de Lima
Cepeusp
DNS
-
3Q6
Marcelo Loturco
Corinthians
DNS
-
1X FEM MASTER B
1
4R2
Lília de Oliveira
CN Brasilia
00:04:38.5
incl. -2 sec.
12.83 km/h
2
4R3
Ana Schram
CR Piraquê
00:04:43.9
incl. -2 sec.
12.59 km/h
4R1
 
DNS
-
1X FEM MASTER A
1
4R4
Alice Maria Esteves Fonseca Guimarães
CN Brasilia
00:05:03.2
11.87 km/h
4R5
Fernanda Palo Prado
Cepeusp
DNS
-
4R6
 
DNS
-
1X MAS MASTER H
1
5S1
Rui José da Silva Nabais
Guanabara
00:04:54.4
incl. -46 sec.
10.58 km/h
2
5S3
Alvino Stocco
CR Curitiba
00:05:38.3
incl. -46 sec.
9.37 km/h
5S2
Virgilio Victor Loureiro da Ponte
Cepeusp
DNS
-
1X MAS MASTER G
1
5S6
Ronaldo Antonio A. Argollo
Corinthians
00:04:21.2
incl. -36 sec.
12.11 km/h
2
5S5
Kimon Pedro Papatzanakis
Corinthians
00:04:47.8
incl. -36 sec.
11.12 km/h
5S4
Roberto Markarian Keusayan
Corinthians
DNS
-
1X MAS MASTER D
1
6T2
Roberto Marques Ribeiro
CN Brasilia
00:04:22.4
incl. -13 sec.
13.07 km/h
2
6T1
Carlos Manuel Nunes Campos
CR Curitiba
00:04:26.7
incl. -13 sec.
12.87 km/h
6T3
Marcelo Lerner
Cepeusp
DNS
-
1X MAS MASTER F
1
6T5
Herbert P. Berckenhagen
Avulso
00:04:10.8
incl. -27 sec.
12.96 km/h
2
6T4
José Carlos Simon Farah
Cepeusp
00:04:11.4
incl. -27 sec.
12.93 km/h
3
6T6
José Cassio Froes de Moraes
CN Brasilia
00:04:30.1
incl. -27 sec.
12.12 km/h
1X MAS MASTER B
1
7U1
Glaucio Luiz Correa
CR Curitiba
00:04:09.6
14.42 km/h
2
7U2
Paulo Dessen Siqueira Brito
Cepeusp
00:04:13.3
14.21 km/h
3
7U3
Daniel Medeiros Gadelha
CN Brasilia
00:04:27.9
13.44 km/h
4
7U4
Fabricio Fontoura dos Santos
CR Curitiba
00:04:50.4
12.40 km/h
5
7U5
Harley Sebastião da Silva
Cepeusp
00:05:09.6
11.63 km/h
7U6
 
DNS
-
1X MAS MASTER A
1
8V1
Alexandre Macedo Batitucci
Cepeusp
00:04:30.0
13.33 km/h
2
8V4
Erich Almeida Hardimann
CN Brasilia
00:04:48.3
12.49 km/h
3
8V2
Cândido Manoel Fernandes Porto
CN Brasilia
00:05:01.3
11.95 km/h
8V5
Ericson Evandro dos Reis
Cepeusp
DNS
-
8V6
 
DNS
-
1X MAS MASTER S23
8V3
Victor Harano Alves
Cepeusp
DNS
-
1X MAS MASTER C
1
9X4
Carlos Edson Rohrbek
Urvec
00:04:26.2
13.52 km/h
2
9X2
Eudes Gondim Jr
Corinthians
00:04:32.1
13.23 km/h
3
9X3
Stefan Genthner
CR Curitiba
00:04:44.7
12.64 km/h
9X1
 
DNS
-
9X5
Jeferson Camargo
CR Curitiba
DNS
-
9X6
 
DNS
-
1X FEM MASTER D
1
10Y4
Ilka Ribeiro Galante
CR Piraquê
00:04:55.0
incl. -15 sec.
11.61 km/h
2
10Y5
Patricia Chakur Brum
Cepeusp
00:05:09.2
incl. -15 sec.
11.10 km/h
10Y1
 
DNS
-
10Y6
 
DNS
-
1X FEM MASTER F
1
10Y2
Anna Sarah Shafferman Levin
Cepeusp
00:04:55.9
incl. -32 sec.
10.98 km/h
1X FEM MASTER E
1
10Y3
Miriam Segre Rosenfeld
Cepeusp
00:06:06.9
incl. -23 sec.
9.23 km/h
2- FEM MASTER E
1
11Z2
Simone Santos Rozsanyi Nunes Maria Cristina Teixeira Bonato
CN Brasilia
00:05:52.2
incl. -23 sec.
9.59 km/h
11Z1
 
DNS
-
11Z3
 
DNS
-
2- FEM MASTER C
1
11Z4
Luciana Hagström Bex Lília de Oliveira
CN Brasilia
00:06:00.3
incl. -7 sec.
9.80 km/h
1X FEM INF
1
12W2
Maria van Blarcum de Graaff Misasi
Corinthians
00:04:52.6
12.30 km/h
12W1
 
DNS
-
1X FEM JR A
1
12W3
Emily Julie Antunes de Souza
CR Curitiba
00:04:53.4
12.27 km/h
1X FEM JR B
1
12W4
Julia Moreno dos Santos
Corinthians
00:04:43.8
12.68 km/h
2
12W5
Mariana Pereira Simão dos Santos
CR Curitiba
00:05:35.5
10.73 km/h
12W6
 
DNS
-
2- MAS MASTER B
1
13A4
Rafael Ribeiro SilveiraDavid Neves
 CN Brasilia
00:04:04.1
incl. -2 sec.
14.63 km/h
2
13A2
Glaucio Luiz Corrêa Stefan Genthner
CR Curitiba
00:04:16.4
incl. -2 sec.
13.93 km/h
13A1
 
DNS
-
2- MAS MASTER C
1
13A5
Ricardo Ivano Ivora C Fabricio Fontoura dos Santos
CR Curitiba
00:04:14.1
incl. -6 sec.
13.84 km/h
2
13A3
Carlos Edson RohrbekLisandro Elvio Libera
 Urvec
00:04:14.6
incl. -6 sec.
13.81 km/h
13A6
 
DNS
-
2- MAS JR B
1
11Z5
Diogo Alex Volkmann GonçalvesAndrei Jess dos Santos Alves
 CR Curitiba
00:04:14.4
14.15 km/h
2- MAS MASTER D
1
11Z6
Carlos ,José Ronaldo Garotti
 CR Curitiba
00:05:08.9
incl. -13 sec.
11.18 km/h
1X FEM SF
1
14B4
Ilka Ribeiro Galante
CR Piraquê
00:04:41.8
incl. -15 sec.
12.13 km/h
2
14B1
Luciana Hagström Bex
CN Brasilia
00:04:58.8
incl. -7 sec.
11.77 km/h
3
14B2
Anna Sarah Shafferman Levin
Cepeusp
00:05:03.8
incl. -32 sec.
10.72 km/h
4
14B6
Miriam Segre Rosenfeld
Cepeusp
00:06:00.9
incl. -23 sec.
9.38 km/h
14B3
Alice Maria Esteves Fonseca Guimarães
CN Brasilia
DNS
-
14B5
Lília de Oliveira
CN Brasilia
DNS
-
1X MAS SF
1
15C4
Glaucio Luiz Correa
CR Curitiba
00:04:13.3
incl. -2 sec.
14.10 km/h
2
15C1
Marcio Dualib
Cepeusp
00:04:18.2
incl. -20 sec.
12.94 km/h
3
15C6
Alexandre Macedo Batitucci
Cepeusp
00:04:24.2
13.63 km/h
4
15C5
Carlos Edson Rohrbek
Urvec
00:04:29.2
incl. -6 sec.
13.08 km/h
5
15C2
Ronaldo Antonio A. Argollo
Corinthians
00:04:29.3
incl. -36 sec.
11.79 km/h
6
15C3
Herbert P. Berckenhagen
Avulso
00:04:32.6
incl. -27 sec.
12.02 km/h

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Share results:
Download (Excel)
Public Link
Timing withRaceClocker.com