Race Results Hundon Marathon
26.2 mi Trail running - Time Trial
Sunday 4 October 2020, 10:00
Web site:www.rawtrails.co.uk
Auto Scroll
Auto Refresh
Intervals
Splits
Hide
by Category
Flat
Rank
Bib nr
Name
Club
› Clare Castle Country Park
› Hartest
› Finish
Result
Speed
Male
1
154
Aston Ramsey
 
01:09:41.8 (1)
01:12:27.6 (1)
01:07:18.9 (1)
03:29:28.3 (1)
7.50 mph
2
156
Neil Wilson
Springfield Striders
01:08:58.7 (4)
03:39:46.8 (2)
7.15 mph
3
121
Charles Keitch
Great Bentley Running Club
01:08:45.7 (3)
03:40:27.4 (3)
7.13 mph
4
180
Fumiaki Imamura
Trail Running Association
01:17:06.3 (4)
01:17:29.8 (3)
01:08:14.5 (2)
03:42:50.6 (4)
7.05 mph
5
177
Conor Flanagan
Cambridge Triathlon Club
01:15:52.6 (2)
01:18:49.8 (4)
01:14:12.4 (5)
03:48:54.8 (5)
6.87 mph
6
142
Nelson Santos
 
01:17:04.6 (3)
01:14:15.2 (2)
01:20:03.1 (7)
03:51:22.9 (6)
6.79 mph
7
171
Neil White
Cambridge & Coleridge AC
01:18:08.9 (5)
01:20:50.6 (5)
01:14:55.8 (6)
03:53:55.3 (7)
6.72 mph
8
175
Ashley Gilbert
Dereham Runners
01:18:58.7 (6)
01:26:27.0 (6)
01:26:33.6 (10)
04:11:59.3 (8)
6.24 mph
9
179
Ian Brazier
Little Baddow Ridge Runners
01:23:28.5 (10)
01:30:34.2 (8)
01:21:30.8 (8)
04:15:33.5 (9)
6.15 mph
10
176
Pete Jones
-
01:24:18.3 (12)
01:28:15.3 (7)
01:30:05.1 (11)
04:22:38.7 (10)
5.99 mph
11
101
Chas Andrews
Harpenden Arrows
01:20:08.2 (9)
01:31:21.8 (9)
01:31:27.1 (14)
04:22:57.1 (11)
5.98 mph
12
174
Daniel Summersgill
Ipswich Jaffa
01:19:19.3 (8)
01:38:48.4 (13)
01:30:46.8 (12)
04:28:54.5 (12)
5.85 mph
13
120
Terry Hubbard
?Great Yarmouth Road Runners
01:19:02.8 (7)
01:40:22.1 (16)
01:31:26.9 (13)
04:30:51.8 (13)
5.80 mph
14
165
Steve Shaw
Bad Boy Running Club
01:23:59.3 (11)
01:36:14.0 (10)
01:31:55.9 (15)
04:32:09.2 (14)
5.78 mph
15
159
Ant Green
 
01:33:01.9 (18)
01:38:08.2 (12)
01:26:23.5 (9)
04:37:33.6 (15)
5.66 mph
16
123
Steven Kjar
Benfleet Running Club
01:29:48.2 (16)
01:37:51.1 (11)
01:36:35.5 (16)
04:44:14.8 (16)
5.53 mph
17
103
Joachim Benford
 
01:25:50.2 (15)
01:40:46.6 (17)
01:39:38.1 (19)
04:46:14.9 (17)
5.49 mph
18
115
Andrew Ford
 
01:24:55.6 (13)
01:40:21.8 (15)
01:48:12.7 (23)
04:53:30.1 (18)
5.36 mph
19
131
Jason Mottram
March Athletics Club
01:34:46.9 (20)
01:44:01.8 (19)
01:38:51.0 (18)
04:57:39.7 (19)
5.28 mph
20
153
Mark Churly
 
01:24:56.4 (14)
01:41:36.7 (18)
01:52:19.6 (24)
04:58:52.7 (20)
5.26 mph
21
106
Jan Bukszynski
 
01:35:05.7 (21)
01:48:40.5 (21)
01:36:55.3 (17)
05:00:41.5 (21)
5.23 mph
22
152
Eddie Tolchard
 
01:33:27.6 (19)
01:48:06.2 (20)
01:45:09.8 (21)
05:06:43.6 (22)
5.13 mph
23
147
Matt Yorke
 
01:29:59.9 (17)
01:40:05.1 (14)
01:59:42.1 (25)
05:09:47.1 (23)
5.07 mph
24
164
Robert Reason
Stowmarket Striders
01:35:59.4 (22)
05:10:53.5 (24)
5.06 mph
25
163
Adam Bojan
 
01:41:00.5 (26)
06:17:07.2 (29)
21:14:39.8 (31)
05:12:47.5 (25)
5.03 mph
26
200
Adam Jones
-
01:39:09.7 (25)
01:50:41.7 (23)
01:45:16.9 (22)
05:15:08.3 (26)
4.99 mph
27
111
Ian Edwards
Norfolk Gazelles?
01:49:12.4 (28)
01:49:56.6 (22)
01:42:50.7 (20)
05:21:59.7 (27)
4.88 mph
28
181
Steven Clark
Sudbury joggers
01:37:27.8 (24)
01:59:25.6 (24)
02:03:43.7 (26)
05:40:37.1 (28)
4.62 mph
29
151
Simon Reed
 
01:36:53.5 (23)
02:19:00.0 (25)
02:22:13.2 (27)
06:18:06.7 (29)
4.16 mph
30
136
Clive Whiting
Lonely Goat RC
01:59:12.9 (29)
02:29:23.2 (26)
02:23:07.9 (28)
06:51:44.0 (30)
3.82 mph
31
130
Darran Miles
 
02:12:41.2 (31)
02:46:32.8 (27)
02:37:42.9 (29)
07:36:56.9 (31)
3.44 mph
32
116
David Gould
Hardley Runners
02:08:15.6 (30)
02:51:10.5 (28)
02:49:44.7 (30)
07:49:10.8 (32)
3.35 mph
138
Mark Read
yes
01:41:06.5 (27)
DNF 
-
107
Simon Cooke
 
DNS 
-
112
Simon Elliott
 
DNS 
-
119
Martin Hine
 
DNS 
-
122
Alexander King
running colchester
DNS 
-
124
Anthony Knight
Tiptree Road runners
DNS 
-
127
Steve Macdonald
Pitsea RC
DNS 
-
128
John McVelia
Tiptree Road Runners
DNS 
-
133
Alastair Pawsey
 
DNS 
-
135
Andrew Pettitt
 
DNS 
-
139
Michael Robey
 
DNS 
-
146
James White
Vegan Runners.UK
DNS 
-
150
Paul Walker
 
DNS 
-
157
Stuart Pegg
 
DNS 
-
Female
1
161
Kimberley Dye
Ipswich JAFFA
01:34:35.9 (2)
01:33:39.5 (1)
01:25:18.6 (1)
04:33:34.0 (1)
5.75 mph
2
183
Lin Bolton
Stowmarket Striders
01:35:00.1 (3)
01:49:02.1 (2)
01:45:55.5 (3)
05:09:57.7 (2)
5.07 mph
3
160
Gemma Willis
 
01:35:32.4 (4)
01:49:42.2 (3)
01:45:47.7 (2)
05:11:02.3 (3)
5.05 mph
4
158
Angel Green
 
01:35:40.8 (5)
01:49:42.9 (4)
01:47:26.6 (4)
05:12:50.3 (4)
5.02 mph
5
141
Jayne Rudolph
 
01:37:33.8 (7)
02:00:24.8 (7)
02:01:27.3 (8)
05:39:25.9 (5)
4.63 mph
6
182
Nefise Onbasi
-
01:37:28.5 (6)
01:59:23.5 (6)
02:03:45.7 (13)
05:40:37.7 (6)
4.62 mph
7
155
Caroline Peek
Lowestoft Road Runners
01:59:19.5 (10)
01:52:10.8 (5)
01:49:27.6 (5)
05:40:57.9 (7)
4.61 mph
8
170
Kirsten Harris
Field Fit
01:38:30.1 (8)
02:07:03.2 (8)
01:57:49.9 (7)
05:43:23.2 (8)
4.58 mph
9
168
Valerie Kemp
Field Fit
01:38:35.3 (9)
02:07:13.2 (9)
01:57:42.0 (6)
05:43:30.5 (9)
4.58 mph
10
117
Sharon Hardwicke
Tiptree Road runners
02:02:20.2 (12)
02:21:06.8 (10)
02:02:22.2 (12)
06:25:49.2 (10)
4.07 mph
11
149
Larina Marsh
Tiptree Road Runners
02:02:35.6 (13)
02:21:18.2 (13)
02:02:06.4 (9)
06:26:00.2 (11)
4.07 mph
12
173
Julia Bawden
Tiptree Road Runners
02:02:36.9 (15)
02:21:08.3 (11)
02:02:19.0 (10)
06:26:04.2 (12)
4.07 mph
13
172
Stacy Hember
Tiptree Road Runners
02:02:36.0 (14)
02:21:10.9 (12)
02:02:20.3 (11)
06:26:07.2 (13)
4.07 mph
14
113
Tracie Emerson
 
02:03:21.6 (16)
02:28:23.5 (14)
02:16:26.5 (14)
06:48:11.6 (14)
3.85 mph
15
108
Lisa Dalton
TRISudbury
02:09:24.7 (18)
02:38:00.5 (15)
02:37:40.6 (17)
07:25:05.8 (15)
3.53 mph
16
105
Luba Brown
Sudbury Joggers
02:27:55.2 (19)
02:41:20.7 (16)
02:21:36.2 (15)
07:30:52.1 (16)
3.49 mph
17
169
Michaela Sears
Thetford Athletics
02:03:33.0 (17)
03:06:35.7 (17)
02:22:46.4 (16)
07:32:55.1 (17)
3.47 mph
109
Clare Davies
Lonely Goat Running Club
01:33:38.8 (1)
DNF 
-
162
Karen Peck
Great Yarmouth
01:59:35.5 (11)
DNF 
-
104
Rebecca Bird
-
DNS 
-
110
Helen Day
 
DNS 
-
114
Di Farrell-Thomas
 
DNS 
-
118
Charlotte Harkness
 
DNS 
-
125
Karen Kuemerle-Pinillos
 
DNS 
-
129
Rebecca McVelia
Tiptree Road Runners
DNS 
-
132
Jo Nualart
-
DNS 
-
143
Natasha Siddons
 
DNS 
-
144
Elizabeth Stacey
 
DNS 
-
145
Victoria Tolchard
 
DNS 
-
148
Clare Rowe
Little Baddow Ridge Runners
DNS 
-
166
Jemma Clarry
 
DNS 
-
178
Debbie Forrest
Bracknell Forest Runners
DNS 
-

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Share results:
Download (Excel)
Public Link
Timing withRaceClocker.com