November Time Trial
4.8 km Rowing
Time trial (3 splits)
Saturday 20 Nov '21, 07:00
Share
View
Details
Auto scroll
Splits
View intervals
View splits
Grouping
By category
Name
to Footbridge
to Road Bridge
to Finish Tower
to Finish
Result
Speed
M1x
1
st
ARC
1
M1x
·
Alexander Hill
4:01.0
0.0
(1)
4:53.8
0.0
(1)
1:25.0
0.0
(1)
7:32.4
0.0
(1)
17:52.2
0.0
(1)
1:51.7
/500m
2
nd
AUBC
3
M1x
·
Nick Blackman
4:18.0
+17.0
(3)
5:17.1
+23.3
(4)
1:28.9
+3.9
(2)
7:52.6
+20.2
(2)
18:56.6
+1:04.4
(2)
1:58.4
/500m
3
rd
ARC
2
M1x
·
Oscar McGuinness
4:20.5
+19.5
(6)
5:16.0
+22.2
(3)
1:30.0
+5.0
(4)
7:58.8
+26.4
(3)
19:05.3
+1:13.1
(3)
1:59.3
/500m
4
th
AUBC
29
M1x
·
Ross Hamilton
4:18.8
+17.8
(4)
5:14.0
+20.2
(2)
1:38.4
+13.4
(9)
7:59.9
+27.5
(4)
19:11.1
+1:18.9
(4)
1:59.9
/500m
5
th
TRC
4
M1x
·
Sam Button
4:25.5
+24.5
(8)
5:23.1
+29.3
(6)
1:29.4
+4.4
(3)
8:00.8
+28.4
(5)
19:18.8
+1:26.6
(5)
2:00.7
/500m
6
th
ARC
6
M1x
·
Matt Neilsen
4:17.8
+16.8
(2)
5:22.9
+29.1
(5)
1:31.7
+6.7
(5)
8:17.6
+45.2
(6)
19:30.0
+1:37.8
(6)
2:01.9
/500m
7
th
ARC
5
M1x
·
James Price
4:21.1
+20.1
(7)
5:28.6
+34.8
(8)
1:35.7
+10.7
(7)
8:36.3
+1:03.9
(8)
20:01.7
+2:09.5
(7)
2:05.2
/500m
8
th
SPC
7
M1x
·
Jake Nesbit
4:19.9
+18.9
(5)
5:27.1
+33.3
(7)
1:34.1
+9.1
(6)
8:45.6
+1:13.2
(10)
20:06.7
+2:14.5
(8)
2:05.7
/500m
9
th
AUBC
25
M1x
·
Jeremy Beale
4:34.1
+33.1
(10)
5:32.5
+38.7
(9)
1:42.8
+17.8
(13)
8:18.9
+46.5
(7)
20:08.3
+2:16.1
(9)
2:05.9
/500m
10
th
PAC
8
M1x
·
Tom Saunders
4:29.4
+28.4
(9)
5:35.8
+42.0
(10)
1:41.9
+16.9
(12)
8:50.2
+1:17.8
(13)
20:37.3
+2:45.1
(10)
2:08.9
/500m
11
th
AUBC
26
M1x
·
Ben Ashman
4:41.5
+40.5
(12)
5:40.0
+46.2
(12)
1:39.3
+14.3
(10)
8:43.0
+1:10.6
(9)
20:43.8
+2:51.6
(11)
2:09.6
/500m
12
th
TRC
34
M1x
·
Callum Deckers
4:46.7
+45.7
(15)
5:44.5
+50.7
(13)
1:37.5
+12.5
(8)
8:48.5
+1:16.1
(11)
20:57.2
+3:05.0
(12)
2:11.0
/500m
13
th
SPC
27
M1x
·
Kyle Miller
4:48.0
+47.0
(16)
5:36.1
+42.3
(11)
1:51.2
+26.2
(21)
8:49.5
+1:17.1
(12)
21:04.8
+3:12.6
(13)
2:11.8
/500m
14
th
SPC
49
M1x
·
Faris Haarb
4:44.6
+43.6
(13)
5:51.7
+57.9
(15)
1:40.7
+15.7
(11)
8:54.4
+1:22.0
(14)
21:11.4
+3:19.2
(14)
2:12.4
/500m
15
th
AUBC
24
M1x
·
Nick Burr
4:40.9
+39.9
(11)
5:51.0
+57.2
(14)
1:45.6
+20.6
(18)
9:15.9
+1:43.5
(19)
21:33.4
+3:41.2
(15)
2:14.7
/500m
16
th
AUBC
35
M1x
·
Hunter Laing
4:45.2
+44.2
(14)
6:06.7
+1:12.9
(17)
1:45.2
+20.2
(16)
9:02.9
+1:30.5
(17)
21:40.0
+3:47.8
(16)
2:15.4
/500m
17
th
AUBC
39
M1x
·
Jude Schrimner
5:00.4
+59.4
(17)
6:01.2
+1:07.4
(16)
1:44.0
+19.0
(14)
8:56.2
+1:23.8
(15)
21:41.8
+3:49.6
(17)
2:15.6
/500m
18
th
ARC
36
M1x
·
Josh Lasscock
5:02.8
+1:01.8
(18)
6:08.0
+1:14.2
(19)
1:44.7
+19.7
(15)
9:00.2
+1:27.8
(16)
21:55.7
+4:03.5
(18)
2:17.1
/500m
19
th
SPC
40
M1x
·
Hugo Wurn
5:03.7
+1:02.7
(19)
6:07.8
+1:14.0
(18)
1:45.4
+20.4
(17)
9:06.5
+1:34.1
(18)
22:03.4
+4:11.2
(19)
2:17.9
/500m
20
th
SPC
41
M1x
·
Thomas Hamilton-Smith
5:05.5
+1:04.5
(20)
6:18.0
+1:24.2
(20)
1:49.4
+24.4
(19)
9:30.8
+1:58.4
(20)
22:43.7
+4:51.5
(20)
2:22.1
/500m
21
th
SPC
42
M1x
·
Ryan Fowler
5:09.8
+1:08.8
(21)
6:19.8
+1:26.0
(21)
1:51.1
+26.1
(20)
9:49.6
+2:17.2
(21)
23:10.3
+5:18.1
(21)
2:24.8
/500m
W1x
1
st
ARC
9
W1x
·
Molly Goodman
4:35.2
0.0
(1)
5:38.8
0.0
(2)
1:37.7
0.0
(2)
8:41.9
0.0
(1)
20:33.6
0.0
(1)
2:08.5
/500m
2
nd
AUBC
31
W1x
·
Sophie Barr
4:46.7
+11.5
(2)
5:56.7
+17.9
(3)
1:42.9
+5.2
(4)
9:02.0
+20.1
(2)
21:28.3
+54.7
(2)
2:14.2
/500m
3
rd
AUBC
37
W1x
·
Alacquoe Tunny
4:52.1
+16.9
(3)
6:00.9
+22.1
(4)
1:42.0
+4.3
(3)
9:10.5
+28.6
(3)
21:45.5
+1:11.9
(3)
2:16.0
/500m
4
th
AUBC
47
W1x
·
Sarah Carrodus
4:59.9
+24.7
(4)
6:09.1
+30.3
(5)
1:45.3
+7.6
(5)
9:24.1
+42.2
(4)
22:18.4
+1:44.8
(4)
2:19.4
/500m
5
th
AUBC
38
W1x
·
Erica Webb
5:05.3
+30.1
(7)
6:12.5
+33.7
(6)
1:50.5
+12.8
(9)
9:35.2
+53.3
(6)
22:43.5
+2:09.9
(5)
2:22.0
/500m
6
th
ARC
44
W1x
·
Katie Luscombe
5:11.6
+36.4
(9)
6:21.7
+42.9
(9)
1:46.0
+8.3
(6)
9:29.9
+48.0
(5)
22:49.2
+2:15.6
(6)
2:22.6
/500m
7
th
Scotch
46
W1x
·
Sophie Hurst
5:03.7
+28.5
(6)
6:17.0
+38.2
(7)
1:48.8
+11.1
(8)
9:42.4
+1:00.5
(10)
22:51.9
+2:18.3
(7)
2:22.9
/500m
8
th
Scotch
56
W1x
·
Alexis Dorogi
5:01.0
+25.8
(5)
6:22.2
+43.4
(10)
1:52.9
+15.2
(12)
9:39.8
+57.9
(9)
22:55.9
+2:22.3
(8)
2:23.3
/500m
9
th
AUBC
51
W1x
·
Simone Marchesan
5:12.1
+36.9
(10)
6:21.6
+42.8
(8)
1:48.7
+11.0
(7)
9:36.9
+55.0
(7)
22:59.3
+2:25.7
(9)
2:23.7
/500m
10
th
Walford
54
W1x
·
Lilli Richter
5:18.7
+43.5
(11)
6:38.3
+59.5
(12)
1:53.4
+15.7
(13)
9:39.6
+57.7
(8)
23:30.0
+2:56.4
(10)
2:26.9
/500m
11
th
ARC
45
W1x
·
Madison Cook-Palm
5:08.2
+33.0
(8)
6:30.1
+51.3
(11)
1:52.4
+14.7
(11)
10:01.8
+1:19.9
(12)
23:32.5
+2:58.9
(11)
2:27.1
/500m
12
th
AUBC
52
W1x
·
Anna Ford
5:20.5
+45.3
(12)
6:51.6
+1:12.8
(14)
1:52.2
+14.5
(10)
9:52.6
+1:10.7
(11)
23:56.9
+3:23.3
(12)
2:29.7
/500m
13
th
TRC
58
W1x
·
Imogen Graham
5:28.4
+53.2
(13)
6:49.6
+1:10.8
(13)
1:55.6
+17.9
(14)
10:08.4
+1:26.5
(13)
24:22.0
+3:48.4
(13)
2:32.3
/500m
14
th
ARC
59
W1x
·
Di Johns
7:24.2
+2:49.0
(14)
-
+2:49.0
-
+2:49.0
12:39.3
+3:57.4
(14)
31:50.6
+11:17.0
(14)
3:19.0
/500m
AUBC
28
W1x
·
Joanne Malcolm
-
5:38.7
-0.1
(1)
1:27.6
-10.1
(1)
-
-10.1
Not started
-
AUBC
50
W1x
·
Aisling Doyle
-
-
-
-
Not started
-
TRC
60
W1x
·
Amy Synusas
-
-
-
-
Not started
-
M2-
1
st
Scotch/PAC
10
M2-
·
Holland/Felderhof Adam/Josh
4:06.6
0.0
(1)
5:07.6
0.0
(1)
1:30.0
0.0
(3)
7:47.0
0.0
(1)
18:31.2
0.0
(1)
1:55.8
/500m
2
nd
AUBC
11
M2-
·
Oscar/Will Moore/Smith
4:27.8
+21.2
(2)
5:25.6
+18.0
(2)
1:34.1
+4.1
(4)
8:19.2
+32.2
(2)
19:46.7
+1:15.5
(2)
2:03.6
/500m
3
rd
SPC
14
M2-
·
Flynn/Eddie Carroll/Heatherington
4:45.0
+38.4
(4)
6:12.7
+1:05.1
(3)
1:26.0
-4.0
(2)
9:05.7
+1:18.7
(3)
21:29.4
+2:58.2
(3)
2:14.3
/500m
SPC
13
M2-
·
Ed/Henry Chipperfield/Maerschel
4:44.7
+38.1
(3)
6:15.4
+1:07.8
(4)
1:12.4
-17.6
(1)
-
-17.6
In race...
-
AUBC
12
M2-
·
Arthur/Heath Draydon/Mcleod
-
-
-
-
Not started
-
W2-
1
st
AUBC
15
W2-
·
Carys/Sophie Jones/Tickner
4:37.0
0.0
(2)
5:46.5
0.0
(2)
1:34.4
0.0
(1)
8:40.5
0.0
(1)
20:38.4
0.0
(1)
2:09.0
/500m
2
nd
Loreto Marryatville
17
W2-
·
Victoria/Deanna Binns/Macalino
4:36.1
-0.9
(1)
5:41.3
-5.2
(1)
1:42.2
+7.8
(2)
8:56.6
+16.1
(2)
20:56.2
+17.8
(2)
2:10.9
/500m
3
rd
Wilderness
18
W2-
·
Zara/Georgina Hoadley/Birdchall
4:46.5
+9.5
(3)
5:59.9
+13.4
(4)
1:43.1
+8.7
(4)
9:07.0
+26.5
(4)
21:36.5
+58.1
(3)
2:15.1
/500m
4
th
AUBC
20
W2-
·
Cleo/Tilly Wilson/McCarthy
4:54.7
+17.7
(4)
6:01.5
+15.0
(5)
1:45.9
+11.5
(5)
8:59.0
+18.5
(3)
21:41.1
+1:02.7
(4)
2:15.5
/500m
5
th
Loreto Marryatville
21
W2-
·
Charolotte/Mariah Illman/Murray
4:56.2
+19.2
(5)
5:59.5
+13.0
(3)
1:42.5
+8.1
(3)
9:13.3
+32.8
(6)
21:51.5
+1:13.1
(5)
2:16.6
/500m
6
th
AUBC
16
W2-
·
Jemima/Clare Richter/Romaniuk
4:58.9
+21.9
(6)
6:09.1
+22.6
(6)
1:48.6
+14.2
(6)
9:08.4
+27.9
(5)
22:05.0
+1:26.6
(6)
2:18.0
/500m
LM1x
1
st
AUBC
42
LM1x
·
Charlie Moore
-
-
-
-
20:02.7
0.0
(1)
2:05.3
/500m
2
nd
AUBC
23
LM1x
·
Harrison Francis
4:28.1
+4:28.1
(1)
5:24.5
+5:24.5
(1)
1:45.5
+1:45.5
(3)
8:30.1
+8:30.1
(1)
20:08.2
+5.5
(2)
2:05.9
/500m
3
rd
AUBC
22
LM1x
·
Mitchell Moore
4:32.0
+4:32.0
(2)
5:41.4
+5:41.4
(2)
1:55.2
+1:55.2
(5)
8:40.2
+8:40.2
(2)
20:48.8
+46.1
(3)
2:10.1
/500m
4
th
PAC
32
LM1x
·
Hamish Bell
4:45.1
+4:45.1
(3)
5:52.4
+5:52.4
(3)
1:44.7
+1:44.7
(2)
8:54.5
+8:54.5
(3)
21:16.7
+1:14.0
(4)
2:13.0
/500m
5
th
SPC
30
LM1x
·
James Rotossa
4:56.0
+4:56.0
(5)
6:05.0
+6:05.0
(4)
1:43.2
+1:43.2
(1)
9:09.4
+9:09.4
(4)
21:53.6
+1:50.9
(5)
2:16.8
/500m
6
th
SPC
48
LM1x
·
Fraser Balnaves
5:02.8
+5:02.8
(6)
6:14.0
+6:14.0
(5)
1:45.8
+1:45.8
(4)
9:33.2
+9:33.2
(5)
22:35.8
+2:33.1
(6)
2:21.2
/500m
7
th
SPC
57
LM1x
·
Max Henry
4:54.7
+4:54.7
(4)
-
+4:54.7
-
+4:54.7
9:47.4
+9:47.4
(6)
23:34.7
+3:32.0
(7)
2:27.4
/500m
LW1x
1
st
AUBC
33
LW1x
·
Isobel Watson
4:56.0
0.0
(2)
5:51.2
0.0
(1)
1:42.5
0.0
(1)
9:08.3
0.0
(1)
21:38.0
0.0
(1)
2:15.2
/500m
2
nd
ARC
43
LW1x
·
Sofia Shuhin
4:51.2
-4.8
(1)
6:01.1
+9.9
(2)
1:44.2
+1.7
(2)
9:21.4
+13.1
(2)
21:57.9
+19.9
(2)
2:17.3
/500m
3
rd
AUBC
55
LW1x
·
Siobhan Roe
5:13.9
+17.9
(3)
6:28.5
+37.3
(3)
1:52.6
+10.1
(3)
9:41.9
+33.6
(3)
23:16.9
+1:38.9
(3)
2:25.5
/500m
PR2 M1x
1
st
TRC
61
PR2 M1x
·
Simon Albury
5:32.3
0.0
(1)
6:46.1
0.0
(1)
1:54.4
0.0
(1)
10:15.2
0.0
(1)
24:28.0
0.0
(1)
2:32.9
/500m
DNS = Did not Start, DNF = Did not Finish, DQ = Disqualified
Timing with
RaceClocker.com
Link to
start list
or share the QR code
Close
Close