Promocio Castelldefels Results
1 km RowingWave starts
Sunday 4 Dec '22, 10:00
Scroll
Download
Group by
#
Name
Result
Penalty
Speed
1S 2X AM
1
Marti Navarro - Kevin Pop1
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 1
02:08.2 (1)
1:04.1 /500m
2
Izan Jornet - Pep Roig2
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
02:25.3 (2)
1:12.7 /500m
3
Arnau Tura - Nil Faijes3
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 1
02:25.6 (3)
1:12.8 /500m
2S 2X AM
1
Guillem Huertas - Marc Manye1
2X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 1
02:10.9 (1)
1:05.5 /500m
2
Noel Nagera - Roc Sola3
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 2
02:37.6 (2)
1:18.8 /500m
3
Jordi Faijes - Abdoulaye Kante4
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 2
03:42.2 (3)
1:51.1 /500m
3S 3X AM
1
Arnau Vega - Julen Garcia3
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 2
02:23.1 (1)
1:11.6 /500m
2
Ariel Herrera - Joel Torres4
2X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 2
02:24.6 (2)
1:12.3 /500m
3
Didac Lopez ? Cosmo Andreu1
2X ALEVi MASCULi  ·  CR.TORTOSA
02:29.1 (3)
1:14.6 /500m
4S 2X AM
1
Hector Becerra - Karim Shagiev2
2X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 3
02:38.7 (1)
1:19.4 /500m
2
Unai Grabulosa - Adria Casas4
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 5
02:52.8 (2)
1:26.4 /500m
3
Marti Aurich - Oriol Mir1
2X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 4
03:12.5 (3)
1:36.3 /500m
4
Joel cherto- Jokin 3
2X ALEVi MASCULi  ·  CAPRI 2
03:53.1 (4)
1:56.6 /500m
4X AF
1
Alba Cuchi- Aroa Castello- Abril Gonzalez- Maria Arroyo4
4X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI
02:11.1 (1)
1:05.6 /500m
2
Zoe Queral - Berta Pons - Alba Morales - Jana Guach3
4X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA
02:23.7 (2)
1:11.9 /500m
3
Nora Alonso - Laia Mercader - Candela Condom - Bruna Gibert1
4X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 1
02:40.3 (3)
1:20.2 /500m
4
Elna Octavio - Mar Pastor - Magali Sagrista - Marina Garcia2
4X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 2
03:10.4 (4)
1:35.2 /500m
1S 2XVM
1
Ignacio Hidalgo 1977-Oriol Ylla 1977 C 6''5
2X VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR. 1
03:32.8 (1)
incl. -6 sec.
1:49.4 /500m
2
Joan Lor - Victor Valls CAT: C 6''4
2X VETERa MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
03:41.3 (2)
incl. -6 sec.
1:53.7 /500m
3
Manuel Garcia (1983)-Fernando Lopez (1973) C 6''1
2X VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR. 2
03:55.4 (3)
incl. -6 sec.
2:00.7 /500m
4
ALFREDO DIEZ, MIGUEL aNGEL PeREZ3
2X VETERa MASCULi  ·  CN.HELIOS 1
04:23.0 (4)
2:11.5 /500m
2S 2XVM
1
Toni Magarinyos/50, Joan Marieges/46 C 6''3
2X VETERa MASCULi  ·  RC.MARiTIM 1
03:42.5 (1)
incl. -6 sec.
1:54.3 /500m
2
Jordi Bernat (1978) ? Jose C. Arasa (1972) C 6''2
2X VETERa MASCULi  ·  CR. TORTOSA 3
03:44.2 (2)
incl. -6 sec.
1:55.1 /500m
3
Oscar Cid (1973) ? Manuel Alvarez (1976) C6''1
2X VETERa MASCULi  ·  CR. TORTOSA 2
03:54.0 (3)
incl. -6 sec.
2:00.0 /500m
4
Daniel Bolton41 , Agusti Yepes/49 C 6''4
2X VETERa MASCULi  ·  RC.MARiTIM 2
03:57.7 (4)
incl. -6 sec.
2:01.8 /500m
5
JOSe GABRIEL SEBASTIaN , DANIEL SANTAMARiA5
2X VETERa MASCULi  ·  CN.HELIOS 2
04:38.0 (5)
2:19.0 /500m
3S 2XVM
1
Eliseo Arasa - Carlos Goldero Cat:D 11''1
2X VETERa MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 2
03:33.7 (1)
incl. -11 sec.
1:52.4 /500m
2
Sinuhe Perez 1969 Roberto Lera 1982 C 6"2
2X VETERa MASCULi  ·  C.E.OLiMPIC 1
03:43.6 (2)
incl. -6 sec.
1:54.8 /500m
3
Joan Margarit (1967) Antoni Font (1949) F 24''3
2X VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR. 3
04:54.0 (3)
incl. -24 sec.
2:39.0 /500m
4XVF
1
Sonia G?ell/59,Eva Dones/50, Anna Luque54, Gemma 2
4X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 1
04:23.0 (1)
2:11.5 /500m
2
Marta Sempere/54,Margarita Sak44, Isabel Yeste59 , Eva exposito39 C 5''3
4X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 2
04:23.9 (2)
incl. -5 sec.
2:14.5 /500m
3
EVA MARiA ANGLeS , MARiA TERESA GRAU , MARTA PINTO , MARIA PILAR PEnyA1
4X VETERa FEMENi  ·  CN.HELIOS
05:10.1 (3)
2:35.1 /500m
Virgi Roca 50,Maria gaspa /55 ,Marian Pascual/63,Lola ansaldo /56 E 14''4
4X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 3
DNS 
incl. -14 sec.
0:07.0 /500m
1S 1XIM
1
Iker Cucala2
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 1
04:17.2 (1)
2:08.6 /500m
2
Lluc Font3
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 1
04:18.0 (2)
2:09.0 /500m
3
Eduard Morera5
1X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 1
04:21.3 (3)
2:10.7 /500m
4
JAVIER REMACHA4
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.HELIOS
04:46.2 (4)
2:23.1 /500m
5
Nil Goldero1
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
04:48.9 (5)
2:24.5 /500m
2S 1XIM
1
Manel Gilabert3
1X INFANTIL MASCULi  ·  CR.DELTA 1
04:11.9 (1)
2:06.0 /500m
2
Ferran Herrera4
1X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 2
04:25.2 (2)
2:12.6 /500m
3
Arnau Marti1
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 2
04:42.1 (3)
2:21.1 /500m
4
Yeray Martinez2
1X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI 1
04:44.0 (4)
2:22.0 /500m
5
Joan R. Aloma5
1X INFANTIL MASCULi  ·  CR.TORTOSA
04:46.3 (5)
2:23.2 /500m
3S 1XIM
1
Enric Fuster5
1X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 4
04:43.5 (1)
2:21.8 /500m
2
Paulo Guimera3
1X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI 2
04:52.3 (2)
2:26.2 /500m
3
Tomas Iglesias2
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 2
05:03.7 (3)
2:31.9 /500m
4
Ivan Gilabert1
1X INFANTIL MASCULi  ·  CR.DELTA 2
05:32.6 (4)
2:46.3 /500m
German Villoro4
1X INFANTIL MASCULi  ·  HELIOS 2
DNF 
-
4S 1XIM
1
Adam Rahibi2
1X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI 3
04:21.5 (1)
2:10.8 /500m
2
Nil Ripoll4
1X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 3
04:43.4 (2)
2:21.7 /500m
3
Victor de Luna3
1X INFANTIL MASCULi  ·  RC.MARiTIM BARCELONA 1
05:17.7 (3)
2:38.9 /500m
4
Ayrton5
1X INFANTIL MASCULi  ·  RC.MARiTIM BARCELONA 2
05:30.9 (4)
2:45.5 /500m
5
Pep Genovilla1
1X INFANTIL MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 2
06:37.1 (5)
3:18.6 /500m
1S 2XIF
1
Martina Llambrich - Paula Paga4
2X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 1
04:25.4 (1)
2:12.7 /500m
2
Adriana Llambrich - Enia Gil2
2X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 1
04:45.9 (2)
2:23.0 /500m
3
Maria Busquet ? Immaculada Estrada1
2X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 1
04:55.6 (3)
2:27.8 /500m
2S 2XIF
1
Julia Tomas - Nagore Fabra3
2X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 2
04:13.3 (1)
2:06.7 /500m
2
Blanca Alvarez - Mireia Fuster1
2X INFANTIL FEMENi  ·  RCN.TARRAGONA 1
04:30.1 (2)
2:15.1 /500m
3
Irene Bruna- Marina Catalan4
2X INFANTIL FEMENi  ·  CAPRI 1
04:33.6 (3)
2:16.8 /500m
4
SOFiA MONTANER, MIRIAM BRUNA2
2X INFANTIL FEMENi  ·  HELIOS-CAPRI
05:13.6 (4)
2:36.8 /500m
3S 2XIF
1
Paula Castello - Bianca Casanova1
2X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 2
04:33.5 (1)
2:16.8 /500m
2
Martina Bonfill ? Leyre Berge4
2X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 2
04:38.5 (2)
2:19.3 /500m
3
Marta Castells - Laura Perez3
2X INFANTIL FEMENi  ·  RCN.TARRAGONA 2
04:55.9 (3)
2:28.0 /500m
4S 2XIF
1
Dana Punset - Sara Compte3
2X INFANTIL FEMENi  ·  CN.BANYOLES 3
04:23.6 (1)
2:11.8 /500m
2
Noa Quinquilla - Joana Casanova1
2X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 3
04:26.8 (2)
2:13.4 /500m
3
Blanca Arques - Erica Rubio4
2X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 4
04:28.6 (3)
2:14.3 /500m
4
Iratxe Berenguer- Carla Torres2
2X INFANTIL FEMENi  ·  CAPRI 2
04:56.3 (4)
2:28.2 /500m
1S 1X CM
1
Uriel Iglesias3
1X CADET MASCULi  ·  CN.AMPOSTA
04:38.7 (1)
2:19.4 /500m
2
PABLO MALO1
1X CADET MASCULi  ·  CN.HELIOS 2
04:47.3 (2)
2:23.7 /500m
3
Ivan Godia5
1X CADET MASCULi  ·  CAPRI
05:03.0 (3)
2:31.5 /500m
4
Pol Diaz4
1X CADET MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA
05:11.8 (4)
2:35.9 /500m
2S 1X CM
1
David Fernandez2
1X CADET MASCULi  ·  TORTOSA
04:58.6 (1)
2:29.3 /500m
2
Alejandro Ruiz3
1X CADET MASCULi  ·  RC.MARiTIM BARCELONA
05:05.0 (2)
2:32.5 /500m
3
Valentin Villalba1
1X CADET MASCULi  ·  CAPRI
05:25.5 (3)
2:42.8 /500m
1S 1X AM
1
Kevin Pop2
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 1
02:08.6 (1)
1:04.3 /500m
2
Guillem Huertas1
1X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 1
02:22.2 (2)
1:11.1 /500m
3
Izan Jornet4
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
02:47.9 (3)
1:24.0 /500m
2S 1X AM
1
Joel Torres4
1X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 2
02:30.1 (1)
1:15.1 /500m
2
Alex Besalduch3
1X ALEVi MASCULi  ·  CR.TORTOSA
02:37.7 (2)
1:18.9 /500m
3
Arnau Vega5
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 2
02:41.9 (3)
1:21.0 /500m
4
Joel Colomines2
1X ALEVi MASCULi  ·  CR. DELTA 1
03:15.1 (4)
1:37.6 /500m
5
Saul Viu1
1X ALEVi MASCULi  ·  CAPRI 1
03:34.9 (5)
1:47.5 /500m
3S 1X AM
1
Didac Marco5
1X ALEVi MASCULi  ·  BARCELONA CR. 2
02:19.3 (1)
1:09.7 /500m
2
Biel Bramon1
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 2
02:23.7 (2)
1:11.9 /500m
3
Marc Manye4
1X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 3
02:25.4 (3)
1:12.7 /500m
4
Pep Roig3
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 2
02:33.5 (4)
1:16.8 /500m
5
Joel Cherto2
1X ALEVi MASCULi  ·  CAPRI 2
03:51.6 (5)
1:55.8 /500m
4S 1X AM
1
Ferran Banyeres5
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 4
02:28.7 (1)
1:14.4 /500m
2
Ireneu Martos2
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 3
02:35.2 (2)
1:17.6 /500m
3
Joel Albacar4
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 3
02:45.1 (3)
1:22.6 /500m
4
Noel Nagera1
1X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 3
02:45.9 (4)
1:23.0 /500m
5
Enzo Exposito3
1X ALEVi MASCULi  ·  CAPRI 3
03:55.1 (5)
1:57.6 /500m
5S 1X AM
1
Ariel Herrera1
1X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 4
02:38.2 (1)
1:19.1 /500m
2
Lyan Masia (nou)4
1X ALEVi MASCULi  ·  CR. DELTA 2
02:44.1 (2)
1:22.1 /500m
3
Karim Shagiev3
1X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 5
02:52.4 (3)
1:26.2 /500m
1S 2XAF
1
Marta Navarro - Zoe Querol2
2X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 1
02:15.5 (1)
1:07.8 /500m
2
Alba Cuchi- Aroa Castello1
2X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI 1
02:21.8 (2)
1:10.9 /500m
3
Berta Gonzalez - Blanca Matuhen4
2X ALEVi FEMENi  ·  CR.DELTA
02:31.1 (3)
1:15.6 /500m
4
Sara Roca - Jana Guach5
2X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 2
02:34.4 (4)
1:17.2 /500m
5
Nora Cuadros - Berta Comas3
2X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 1
02:35.2 (5)
1:17.6 /500m
2S 2XAF
1
Berta Pons - Alba Morales2
2X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 3
02:43.2 (1)
1:21.6 /500m
2
Marina Garcia - Emma Puigdevall1
2X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 2
02:58.1 (2)
1:29.1 /500m
3
Abril Gonzalez- Paula Gomez3
2X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI 2
03:10.5 (3)
1:35.3 /500m
4
Alba Martinez - Naia Guardiola4
2X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI 3
03:22.5 (4)
1:41.3 /500m
2-VM
1
Ignacio Hidalgo (1977) - Manuel Garcia)4
2- VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR 2
03:29.3 (1)
incl. -7 sec.
1:48.2 /500m
2
Jaime Ros 1966 - Nacho Fernandez 1966 E 20''2
2- VETERa MASCULi  ·  OLiMPIC 2
03:32.5 (2)
incl. -20 sec.
1:56.3 /500m
3
Oriol Ylla (1977)-Manel Enrique (1977) C 7''3
2- VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR
03:39.9 (3)
incl. -7 sec.
1:53.5 /500m
1S 1XVF
1
Eva Martinez 1968 - Roser Bou 1973 D 13''1
1X VETERa FEMENi  ·  C.E. OLiMPIC 2-VF
04:26.6 (1)
incl. -13 sec.
2:19.8 /500m
2
Sonia G?ell/59 E 20''5
1X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 1
04:29.5 (2)
incl. -20 sec.
2:24.8 /500m
3
LOURDES PUIGBARRACA SOL 1971 D 13''4
1X VETERa FEMENi  ·  CR.BADALONA
04:38.0 (3)
incl. -13 sec.
2:25.5 /500m
4
Sara Gimenez 1971 D 13''2
1X VETERa FEMENi  ·  C.E. OLiMPIC
04:45.3 (4)
incl. -13 sec.
2:29.2 /500m
5
Judit Lamas (1982) B 2''3
1X VETERa FEMENi  ·  CR.TORTOSA
04:50.4 (5)
incl. -2 sec.
2:26.2 /500m
1S 4XIM
1
Biel Busquets - Jan Lluis - Pau Bustins - Javier Remacha3
4X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES - HELIOS
03:56.2 (1)
1:58.1 /500m
2
Manel Gilabert - Eric Bayo - Ivan Gilabert - Gorka Compte4
4X INFANTIL MASCULi  ·  CR.DELTA
04:08.4 (2)
2:04.2 /500m
3
Marc Gisbert - Nil Goldero - Iker Ibanyez - Alex Alimbau1
4X INFANTIL MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
04:12.0 (3)
2:06.0 /500m
4
GERMaN VILLORO , GERMaN GUTIeRREZ , FERNANDO MARTiN , JAVIER REMACHA2
4X INFANTIL MASCULi  ·  CN.HELIOS 1
04:47.4 (4)
2:23.7 /500m
2S 4XIM
1
Diego Aguilar- Aleix Berenguer- Adam Rahibi- Aaron Esteve3
4X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI
03:48.3 (1)
1:54.2 /500m
2
Lluc Font - Biel Freire - Marti Vila - Arnau Marti1
4X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 2
03:57.3 (2)
1:58.7 /500m
3
Ferran Herrera - Enric Fuster - Eduard Morera - Nil Ripoll2
4X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA
04:01.8 (3)
2:00.9 /500m
3S 4XIM
1
Adrian Stefan - Pau Mercader - Pol Vilarnau - eric Nevado1
4X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 3
04:01.9 (1)
2:01.0 /500m
2
Joan R. Aloma ? Pau Panisello ? Brunno Domato ? Leire Salguero2
4X INFANTIL MASCULi  ·  CR.TORTOSA
04:26.9 (2)
2:13.5 /500m
3
eric Carrasco - alex Tatu - Lluc Gelador - Pol Comas4
4X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 4
04:44.2 (3)
2:22.1 /500m
1S 1XIF
1
Noa Quinquilla 4
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 1
04:29.7 (1)
2:14.9 /500m
2
Blanca Alvarez1
1X INFANTIL FEMENi  ·  RCN.TARRAGONA 1
04:33.1 (2)
2:16.6 /500m
3
Julia Tomas2
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 1
04:34.0 (3)
2:17.0 /500m
4
Joana Massanes3
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.BANYOLES 1
04:45.6 (4)
2:22.8 /500m
5
Noor Lluch5
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 1
04:55.7 (5)
2:27.9 /500m
2S 1XIF
1
Martina Llambrich 4
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 2
04:34.0 (1)
2:17.0 /500m
2
Irene Bruna3
1X INFANTIL FEMENi  ·  CAPRI 1
04:49.8 (2)
2:24.9 /500m
3
Laia Pastor 5
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 2
04:53.0 (3)
2:26.5 /500m
SOFiA MONTANER2
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.HELIOS
DNS 
-
3S 1XIF
1
Dana Bria2
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 2
04:36.3 (1)
2:18.2 /500m
2
Mireia Fuster5
1X INFANTIL FEMENi  ·  RCN.TARRAGONA 3
04:55.6 (2)
2:27.8 /500m
3
Julia Fabra 1
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 3
05:03.7 (3)
2:31.9 /500m
4
Marta Castells4
1X INFANTIL FEMENi  ·  RCN.TARRAGONA 2
05:07.8 (4)
2:33.9 /500m
5
Iratxe Berenguer3
1X INFANTIL FEMENi  ·  CAPRI 2
05:19.8 (5)
2:39.9 /500m
4S 1XIF
1
Nagore Fabra2
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 3
04:48.7 (1)
2:24.4 /500m
2
Duna Serra3
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.BANYOLES 3
04:51.3 (2)
2:25.7 /500m
3
Blanca Arques 1
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 3
04:54.8 (3)
2:27.4 /500m
4
Iria Exposito4
1X INFANTIL FEMENi  ·  CAPRI 3
05:39.3 (4)
2:49.7 /500m
5S 1XIF
1
Leyre Berge4
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 5
04:53.1 (1)
2:26.6 /500m
2
Alexia Alvarez 1
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 4
05:17.3 (2)
2:38.7 /500m
3
Enia Gil2
1X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 4
05:25.1 (3)
2:42.6 /500m
Paula Castello 3
1X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 4
DNF 
-
2XCF
1
Jana Masip - AdriĆ  Meseguer2
2X CADET FEMENi  ·  TORTOSA
04:30.0 (1)
2:15.0 /500m
2
Clara Roman, Paula Fontanillas1
2X CADET FEMENi  ·  RC.MARITIM BARCELONA
04:33.1 (2)
2:16.6 /500m
1S 4XAM
1
Alex Besalduch ? Cosmo Andreu ? Didac Lopez ? Kevin Pop5
4X ALEVi MASCULi  ·  CR.TORTOSA
02:05.7 (1)
1:02.9 /500m
2
Marti Navarro - Arnau Vega - Joel Albacar - Julen Garcia4
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.SANT CARLES
02:09.9 (2)
1:05.0 /500m
3
Ireneu Martos - Biel Bramon - Lluc Codina - Bernat Mas2
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 1
02:14.2 (3)
1:07.1 /500m
4
Guillem Huertas - Marc Manye - Joel Torres - Ariel Herrera1
4X ALEVi MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA
02:16.1 (4)
1:08.1 /500m
5
Izan Jornet - Pep Roig - Josep Cana - Noel Nagera3
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
02:18.8 (5)
1:09.4 /500m
2S 4XAM
1
Arnau Tura - Ivan Velasco - Ferran Banyeres - Pol Vilarnau1
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 2
02:25.9 (1)
1:13.0 /500m
2
Roc Sola - Roger Pasalamar - Santi Osta - Pau Recio4
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 2
02:35.1 (2)
1:17.6 /500m
3
Nil Faijes - Ixent Torres - Joan Portella - Bernat Corominas2
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 3
02:35.6 (3)
1:17.8 /500m
4
Oriol Recasens - Nil Font - Erik Sanchez - Ian Camara3
4X ALEVi MASCULi  ·  CN.BANYOLES 4
03:07.9 (4)
1:34.0 /500m
1S 1XAF
1
Marta Navarro4
1X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 1
02:24.1 (1)
1:12.1 /500m
2
Nora Alonso2
1X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 1
02:26.1 (2)
1:13.1 /500m
3
Alba Martinez3
1X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI 1
02:32.2 (3)
1:16.1 /500m
4
Nora Cuadros1
1X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 2
02:33.6 (4)
1:16.8 /500m
5
Emma Sancho5
1X ALEVi FEMENi  ·  BARCELONA CR.
02:39.0 (5)
1:19.5 /500m
6
Jokin Escalona6
1X ALEVi MASCULi  ·  CAPRI 4
04:55.1 (6)
2:27.6 /500m
2S 1XAF
1
Mar Pastor5
1X ALEVi FEMENi  ·  CN.BANYOLES 3
02:33.8 (1)
1:16.9 /500m
2
Zoe Querol3
1X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 2
02:34.8 (2)
1:17.4 /500m
3
Jana Guach1
1X ALEVi FEMENi  ·  CN.AMPOSTA 3
02:39.4 (3)
1:19.7 /500m
4
Paula Gomez2
1X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI 3
02:57.9 (4)
1:29.0 /500m
5
Naia Guardiola4
1X ALEVi FEMENi  ·  CAPRI 2
03:39.6 (5)
1:49.8 /500m
1S 2XVF
1
Sabina Cortes (1982) - Irizay Magrinya (1987) B 2''1
2X VETERa FEMENi  ·  CN.BANYOLES
04:19.5 (1)
incl. -2 sec.
2:10.8 /500m
2
eva exposito/39 Julia aloy /60 C 6''4
2X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 4
04:26.5 (2)
incl. -6 sec.
2:16.3 /500m
3
Laia Ferreres - Yolanda Tomas CAT: C 6''3
2X VETERa FEMENi  ·  CN.AMPOSTA
05:07.8 (3)
incl. -6 sec.
2:36.9 /500m
4
MARTA PINTO , MARIA PILAR PEnyA2
2X VETERa FEMENi  ·  CN.HELIOS 1
05:21.1 (4)
2:40.6 /500m
2S 2XVF
1
Marta Sempere 54, Virginia Roca /50 D 11''3
2X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 2
04:16.2 (1)
incl. -11 sec.
2:13.6 /500m
2
Sonia G?ell 59, Anna Luque/54 E 17''1
2X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 1
04:22.1 (2)
incl. -17 sec.
2:19.6 /500m
3
Sara Gimenez 1971- Montse Samitier 1966 D 11''4
2X VETERa FEMENi  ·  C.E.OLiMPIC
04:32.2 (3)
incl. -11 sec.
2:21.6 /500m
4
EVA MARiA ANGLeS , MARiA TERESA GRAU5
2X VETERa FEMENi  ·  CN.HELIOS 2
05:19.7 (4)
2:39.9 /500m
Marian Pascual63, Maria gaspa /55 E 17''2
2X VETERa FEMENi  ·  RC.MARiTIM 3
DNS 
-
1S 1XVM
1
Carlos Goldero CAT: D 13''5
1X VETERa MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 2
03:49.7 (1)
incl. -13 sec.
2:01.3 /500m
2
Sinuhe Perez 1969 D 13''3
1X VETERa MASCULi  ·  C.E.OLiMPIC 2
03:50.4 (2)
incl. -13 sec.
2:01.7 /500m
3
Ramon Ventosa 1951 H 47''1
1X VETERa MASCULi  ·  C.E.OLiMPIC 1
03:52.8 (3)
incl. -47 sec.
2:19.9 /500m
4
Jose C. Arasa (1972) D 13''4
1X VETERa MASCULi  ·  CR. TORTOSA 1
04:20.1 (4)
incl. -13 sec.
2:16.6 /500m
5
Joan Margarit 1967 E 20''2
1X VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR. 2
04:59.3 (5)
incl. -20 sec.
2:39.7 /500m
2S 1XVM
1
Jordi Bernat (1978) C 7''5
1X VETERa MASCULi  ·  CR. TORTOSA 3
03:56.0 (1)
incl. -7 sec.
2:01.5 /500m
2
Robero Lera 1982 B 2''1
1X VETERa MASCULi  ·  C.E.OLiMPIC 3
04:04.6 (2)
incl. -2 sec.
2:03.3 /500m
3
Manolo Garcia CAT: B 2''3
1X VETERa MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 3
04:04.9 (3)
incl. -2 sec.
2:03.5 /500m
3S 1XVM
1
David Llambrich CAT: C 7''1
1X VETERa MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 1
03:44.4 (1)
incl. -7 sec.
1:55.7 /500m
2
Joan Marieges/46 1976 C7''2
1X VETERa MASCULi  ·  RC.MARiTIM
04:03.1 (2)
incl. -7 sec.
2:05.1 /500m
3
Manuel Alvarez (1976) C 7''3
1X VETERa MASCULi  ·  CR. TORTOSA 4
04:16.3 (3)
incl. -7 sec.
2:11.7 /500m
4
Oscar Cid (1973) C 7''4
1X VETERa MASCULi  ·  CR. TORTOSA 2
04:23.2 (4)
incl. -7 sec.
2:15.1 /500m
5
JORGE OCTAVIO CALVO5
1X VETERa MASCULi  ·  CN.HELIOS
04:32.1 (5)
2:16.1 /500m
1S 2XIM
1
Biel Busquets - Pau Mercader5
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 1
03:59.2 (1)
1:59.6 /500m
2
Iker Cucala - Kevin Pop1
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 1
04:01.3 (2)
2:00.7 /500m
3
Yeray MArtinez- Paulo Guimera2
2X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI 1
04:15.7 (3)
2:07.8 /500m
4
HUGO PASCUAL , GERMaN VILLORO4
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.HELIOS 1
04:54.6 (4)
2:27.3 /500m
2S 2XIM
1
Ferran Herrera - Eduard Morera1
2X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 1
04:06.1 (1)
2:03.1 /500m
2
Jan Lluis - Adrian Stefan5
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 2
04:21.7 (2)
2:10.9 /500m
3
Brunno Domato ? Pau Panisello2
2X INFANTIL MASCULi  ·  CR.TORTOSA
04:43.0 (3)
2:21.5 /500m
4
Eric Bayo - Gorka Compte3
2X INFANTIL MASCULi  ·  CR.DELTA
05:16.8 (4)
2:38.4 /500m
3S 2XIM
1
Enric Fuster - Nil Ripoll4
2X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 2
04:18.9 (1)
2:09.4 /500m
2
Alex Vilella- Diego Aguilar3
2X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI 2
04:31.8 (2)
2:15.9 /500m
3
Joan Tomas Tomas Iglesias2
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 3
04:44.2 (3)
2:22.1 /500m
4
ERIC CAZADOR , GERMaN GUTIeRREZ1
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.HELIOS 2
05:01.9 (4)
2:31.0 /500m
5
Andres Munilla - Stephan Bustos5
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 3
05:03.8 (5)
2:31.9 /500m
4S 2XIM
1
Adam Rahibi- Aaron Esteve5
2X INFANTIL MASCULi  ·  CAPRI 3
04:13.0 (1)
2:06.5 /500m
2
Unai Rangel - Gerard Juan3
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 4
04:28.2 (2)
2:14.1 /500m
3
IBoN MEDINA , FERNANDO MARTiN 2
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.HELIOS 3
04:49.3 (3)
2:24.7 /500m
4
Pol Vilarnau - Erik Nevado4
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 4
04:49.8 (4)
2:24.9 /500m
5
Joan Alexandrescu - Pep Genovilla1
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.SANT CARLES 2
05:35.3 (5)
2:47.7 /500m
5S 2XIM
1
Victor de Luna, Ayrton1
2X INFANTIL MASCULi  ·  RC.MARiTIM BARCELONA
04:45.7 (1)
2:22.9 /500m
2
Jordi Tafalla - Marc Victor4
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.AMPOSTA 5
04:46.1 (2)
2:23.1 /500m
3
Teo Rosendo - Hugo Becerra3
2X INFANTIL MASCULi  ·  RCN.TARRAGONA 3
05:48.5 (3)
2:54.3 /500m
4
Yael Rivas - Lucas H?rnfedt2
2X INFANTIL MASCULi  ·  CN.BANYOLES 5
06:01.5 (4)
3:00.8 /500m
1S 4XIF
1
Julia Tomas - Dana Bria - Nagore Fabra - Adriana Llambrich2
4X INFANTIL FEMENi  ·  CN.AMPOSTA
04:05.0 (1)
2:02.5 /500m
2
Noa Quinquilla - Paula Castello - Erica Rubio - Joana Casanova3
4X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 1
04:10.9 (2)
2:05.5 /500m
3
Marta Castells - Laura Perez - Blanca Alvarez - Mireia Fuster5
4X INFANTIL FEMENi  ·  RCN.TARRAGONA
04:12.5 (3)
2:06.3 /500m
4
Joana Massanes - Dana Punset - Carla Sanchez - Duna Serra4
4X INFANTIL FEMENi  ·  CN.BANYOLES 1
04:15.7 (4)
2:07.8 /500m
5
Alexia Alvarez ? Julia Fabra ? Leire Salguero ? Immaculada Estrada1
4X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 1
04:30.5 (5)
2:15.3 /500m
2S 4XIF
1
Blanca Arques - Martina Llambrich - Paula Paga - Bianca Casanova3
4X INFANTIL FEMENi  ·  CR.DELTA 2
04:56.7 (1)
2:28.4 /500m
2
Laia Pastor ? Martina Bonfill ? Maria Busquet ? Noor Lluch4
4X INFANTIL FEMENi  ·  CR.TORTOSA 2
05:14.3 (2)
2:37.2 /500m
3
Marina Catalan- Miriam BRuna- Carla Torres- Iria Exposito2
4X INFANTIL FEMENi  ·  CAPRI
05:24.4 (3)
2:42.2 /500m
Estel Sagrista - Sara Compte - Laura Rodriguez - Ariana Vera1
4X INFANTIL FEMENi  ·  CN.BANYOLES 2
DNS 
-
1XCF
1
Jana Masip3
1X CADET FEMENi  ·  TORTOSA
04:47.9 (1)
2:24.0 /500m
2
Paula Fontanillas2
1X CADET FEMENi  ·  RC.MARITIM BARCELONA 2
04:58.6 (2)
2:29.3 /500m
3
Clara Roman1
1X CADET FEMENi  ·  RC.MARITIM BARCELONA 1
05:08.3 (3)
2:34.2 /500m
Marina Pinyol4
1X CADET FEMENi  ·  BARCELONA CLUB DE REM
DNS 
-
2XCM
1
David Fernandez - Adria Meseguer4
2X CADET MASCULI  ·  TORTOSA
04:09.3 (1)
2:04.7 /500m
2
DIEGO JIMeNEZ , PABLO MALO5
2X CADET MASCULI  ·  CN.HELIOS
04:18.5 (2)
2:09.3 /500m
3
Gaizka Alonso - Inyigo Gutierrez3
2X CADET MASCULI  ·  RCN.TARRAGONA
04:43.9 (3)
2:22.0 /500m
4
Adam Rahibi- Valentin Villacampa2
2X CADET MASCULI  ·  CAPRI
04:54.5 (4)
2:27.3 /500m
4XVM
1
David Llambrich - Joan Lor - Victor Valls - Manolo Garcia CAT: C 5''2
4X VETERa MASCULi  ·  CN.AMPOSTA
03:18.1 (1)
incl. -5 sec.
1:41.6 /500m
2
Toni Magarinyos 50, Joan Marieges 46, Daniel Bolton/41, Agusti Yepes49 C 5''4
4X VETERa MASCULi  ·  RC.MARiTIM
03:39.0 (2)
incl. -5 sec.
1:52.0 /500m
3
JORGE OCTAVIO CALVO , ALFREDO DIEZ , JOSe GABRIEL SEBASTIaN , DANIEL SANTAMARiA1
4X VETERa MASCULi  ·  CN.HELIOS
04:00.2 (3)
2:00.1 /500m
Ignacio Hidalgo (75) -Manel Enrique (77)-Jorge Simon (84)-Manuel Garcia (83) C 5''3
4X VETERa MASCULi  ·  BARCELONA CR.
DNS 
-

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Timing with RaceClocker.com